GeriGündem Havai fişek Bodrum Kalesi'ni, orman yangını Yılmaz'ın villasını yakıyordu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  24
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Havai fişek Bodrum Kalesi'ni, orman yangını Yılmaz'ın villasını yakıyordu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde makilik alanda çıkan yangın, turistlere ve ünlülerin yazlıklarının bulunduğu sitenin sakinlerine korku yarattı. Mesut Yılmaz'ın villasına 50 metre kadar yaklaşan alevler, güçlükle kontrol altına alınabildi, Ayrıca dün gece düzenlenen Fenerbahçeliler Gecesi'nde atılan havai fişekler İngiliz Kulesi dibindeki kuru otları tutuşturunca az daha Bodrum Kalesi'ni yakıyordu.

YANGIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Eski başbakan, Rize bağımsız milletvekili adayı Mesut Yılmaz'ın villasına 50 metre kadar yaklaşan alevler, güçlükle kontrol altına alınabildi.
Bodrum'un Bardakçı Koyu'nda, makilik alanda dün akşam saatlerinde belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bodrum, Konacık ve Bitez itfaiye ekipleriyle bir helikopterin müdahale ettiği yangın sırasında bazı vatandaşlar villalarını terk ederek bölgeden uzaklaştı. Bazı tatilciler de yangına kovalarla ve bahçe hortumlarıyla müdahale etmeye çalıştı. Alevler Mesut Yılmaz'ın villası ve bazı otellere 50 metre kadar yaklaştı.
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Akbaş ile Emniyet Müdürü Yılmaz Özden de olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını yönetti. Gümbet Koyu ve oteller 2 saat boyunca duman altında kaldı. Bazı sitelerin bahçelerine atlayan alevler korkuttu. Tatilciler, bir otomobili itip bölgeden uzaklaştırarak yanmaktan kurtardı. Hurdacıların, içindeki telleri alabilmek için yaktıkları ateşten çıktığı sanılan yangın, güçlükle kontrol altına alınabildi, 1.5 hektar makilik yandı.

BORDUM KALESİ'DE YANIYORDU

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde dün gece düzenlenen Fenerbahçeliler Gecesi'nde atılan havai fişekler, az daha Bodrum Kalesi'ni yakıyordu. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı eğlence anında atılan havai fişekler İngiliz Kulesi dibindeki kuru otları tutuşturunca panik ve heyecan yaşandı.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği tarafından Hadigari Bar'da düzenlenen Fenerbahçe'nin 100'üncü yıl kutlamaları sırasında atılan havai fişekler Bodrum Kalesi surları dibindeki kuru otları tutuşturunca yangın çıktı. Makilik alanda rüzgarın etkisiyle büyüyen alevlere barın güvenlik görevlileri, zabıta ekipleri ve Fenerbahçeli bir grup taraftar yangın tüpleri ve çalılarla müdahale etti. İtfaiye araçlarının giremediği alandaki yangın yarım saat içinde söndürüldü. Muğla İl Emniyet Müdürü M. Emin Körpe, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Özden, Fenerbahçe eski başkanlarından Ali Şen, dernek başkanı Hüseyin Öztopal ve yaklaşık 500 taraftarın katıldığı kutlamalar sırasında bir daha havai fişek atılmadı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle