Gündem Haberleri

  Havada leylekler, yerde arıza: Karmaşa

  İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL
  26.08.2012 - 20:23 | Son Güncelleme:

  Cenevre seferini yapmak için pist başına gelen Türk Hava Yolları’na (THY) ait yolcu uçağı, ön dikmesindeki teknik arıza nedeniyle pist başında kaldı.

  Uçak teknik hangarına çekilirken, yolcuların THY’ye ait başka bir uçakla Cenevre’ye gönderileceği öğrenildi. Olay nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda hava trafiğinde aksamalar yaşandı.

  ARIZA VE GÖÇMEN KUŞLAR GECİKMEYE NEDEN OLDU / FOTOGALERİ

  KUŞLAR VE ARIZA GECİKME YAŞATTI / WEB TV

  İçinde 181 yolcusuyla Cenevre’ye gitmek için Atatürk Havalimanı 35-17 sağ pistine doğru ilerleyen THY’nin TC-JRG kuyruk tescilli Airbus-321 tipi uçağının ön dikmesinde teknik arıza meydana geldi. Arıza nedeniyle pist başında kalan THY uçağı, push-back aracıyla THY Teknik Hangarına çekildi. Uçakta bulunan yolcular terminale alınırken, yolcuların THY’ye ait başka bir uçakla Cenevre’ye gönderileceği öğrenildi. Olay nedeniyle Atatürk Havalimanı 35 sağ pisti yaklaşık 30 dakika kalkışlara kapatılırken pistin açılmasından sonra seferler gecikmeli olarak yapılabildi.

  LEYLEK SÜRÜSÜ UÇUŞLARI ETKİLEDİ

  Öte yandan, aprona yakın bölge üzerinden göç eden leylek sürüsü de Atatürk Havalimanı’na iniş için alçalan uçakların rötar yapmasına neden oldu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı