Gündem Haberleri

  'Havada da Kamer Genç'ten rahat yok'

  Hürriyet Haber
  07.05.2010 - 12:09 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu'ndaki Anayasa görüşmelerine Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç ve 'Bay Kuzu' diye hitap ettiği Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'nun tartışmaları damga vurdu. Burhan Kuzu görüşmelere ara verildiğinde İstanbul uçağında da Kamer Genç ile karşılaştı. Hem de Genç yan koltuğundaydı. Duruma isyan eden Kuzu, ''Havada, karada Genç'ten bana rahat yok'' diye yakındı.

  18 gün boyunca ve 100 saatten fazla bir süreyle Meclis Genel Kurulu'nda en çok kalan isim, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu'ydu.  

  Burhan Kuzu'yu bu süreçte belki de en fazla yoran ve sert çıkışına neden olan isim ise Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'ti.

   

  Kuzu'nun en sert çıkışı Kamer Genç'in "Bay Kuzu! Sen ne biçim hocasın, senin Anayasa Komisyonu Başkanlığı'ndan utanıyorum. Senin kafan neye erer? Sana Anayasayı okuturum. Yüreğin yetiyorsa çıkalım bir televizyon kanalına tartışalım. Sen kendine çeki düzen ver'' sözleri üzerine oldu. Kuzu, kendisinden beklenmeyen bir tavırla "Sen benim dengim değilsin. Seni perişan ederim" dedi.

   

  Anayasa Komisyonu Başkanı, maratonun son birkaç saatinde Kamer Genç'in ismini anmak istemedi ama mesajını yolladı. "O benim muhatabım değil, seviyemde de değil. Aklı yetmez onun, benimle televizyona çıkmak istiyor. İsmim üzerinden reyting alacak. Ayıp olmasın, bir şey demiyorum, belli bir yaşı var."

   

  UÇAKTA DA YANINA KAMER GENÇ DÜŞTÜ

   

  Anayasa görüşmelerinin ilk turunun 10 gün sürmesinin ardından iki gün mola verilmişti. Kuzu, bu molada İstanbul'a gitmeye karar verdi. Ancak Kuzu'yu bir sürpriz bekliyordu. Kuzu durumu ntvmsnbc'ye şöyle anlattı:

   

  "Uçak 21.00'de, tamamen dolu ama benim yanım boş. Son dakikada yanıma Kamer Genç oturdu. Dedim ki, 'Gökte, havada, karada senden bana rahat yok mu? Niye seni benim yanıma verdiler, ben ne yaptım?' Kamer Genç bana cevap olarak kendisine bu koltuğun gösterildiğini söyledi ve yanıma oturdu.

   

  Kamer Genç 10 dakika uyuduktan sonra uyandı ve Meclis'teki o sert tartışma yerine İstanbul'a varıncaya kadar sohbet ettik. Ancak bu sohbet hiçbir şeyi değiştirmedi. Ankara'ya tekrar döndüğümüzde Kamer Genç 'Bay Kuzu' diyerek bildik çıkışlarını sürdürdü."

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı