Gündem Haberleri

  Hava yine soğuyor

  Hürriyet Haber
  03.02.2006 - 19:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin, Pazar günü, Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği, sıcaklığın Pazartesi günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde 6-8 derece azalacağı bildirildi.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yurdun güney ve batı kesimleri, Orta Akdeniz ve Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

  Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile akşam saatlerinden itibaren İç Ege, Marmara'nın doğusu ve Bolu-Zonguldak çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar kıyı kesimlerde yağmur, Trakya ile iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  Pazartesi günü Doğu Akdeniz kıyıları dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar Güney Ege kıyıları, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

  Pazartesi günü özellikle yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuvvetli poyraz ile birlikte görülecek kar yağışları, güneybatı kesimlerde ise kuvvetli lodos ile birlikte sağanak yağışlar etkili olacak. Hava sıcaklığı yurdun kuzeybatı kesimlerinde 6-8 derece azalacak.

  Hafta sonu yurdun batı kesimlerinde başlayacak yağışların önümüzdeki hafta ortasında yurt genelinde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

  Açıklamada, oluşacak olumsuz hava şartlarına karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı