Gündem Haberleri

  Hava sıcaklığı artacak

  ANKA
  25.05.2010 - 09:29 | Son Güncelleme:

  Hava sıcaklığı bugün yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Göller Yöresi, Antalya'nın batı ilçeleri (Elmalı ve Korkuteli), Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

  Hava sıcaklığı bugün yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak.

  Rüzgar genellikle batı ve güneybatı, doğu kesimler ile zamanla yurdun kuzeybatı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

  İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (24)

  ANKARA: Az bulutlu, zamanla il merkezi parçalı, kuzey ve batı çevreleri çok bulutlu (23)

  İZMİR: Az bulutlu, zamanla il merkezi parçalı, güney çevreleri çok bulutlu (27)

  ADANA: Parçalı az bulutlu (28)

  ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde batı ilçeleri (Elmalı ve Korkuteli) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (24)

  SAMSUN: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu (23)

  ERZURUM: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (19)

  DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (28)

  BÖLGELERDE HAVA DURUMU

  Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

  MARMARA: Az bulutlu ve açık, Trakya kesimi ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  EGE: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu geçecek.

  AKDENİZ: Parçalı, zamanla iç ve batı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde Göller Yöresi ile Antalya'nın batı ilçeleri (Elmalı, Korkuteli) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla kuzey ve batısı parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı ve Konya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  BATI KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

  DOĞU ANADOLU: Kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı