Gündem Haberleri

Hava sıcaklığı artacak

ANKA
01.12.2009 - 10:04 | Son Güncelleme:

Türkiye genelinde bugün yağış beklenmiyor. Sıcaklar kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacak.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Türkiye genelinde bugün yağış beklenmiyor. Sıcaklar kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye genelinde yağış beklenmiyor. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusu ile zamanla Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege çok bulutlu, diğer bölgeler parçalı ve az bulutlu geçecek., Marmara ile iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece artarak, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar ise genel olarak güney ve güneybatı, güneydoğu bölgelerimizde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

SİS UYARISI

Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis olayı beklendiğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, hava kirliliği vb.) tedbirli ve dikkatli olunması istendi.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Bölgelere göre hava durumu da şöyle tahmin ediliyor:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri çok bulutlu geçecek. Bölgenin güney kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyı kesimleri çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, batısı parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta, Burdur çevreleri) yer yer sis görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Genellikle az bulutlu, zamanla doğusu parçalı çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde Diyarbakır ve Batman çevreleri yer yer hafif sisli geçecek.

Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı