GeriGündem Hava sıcaklığı 6-8 derece azalacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hava sıcaklığı 6-8 derece azalacak

Etkili yağışla birlikte hava sıcaklığının 6-8 derece azalacağı bildirildi.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan Meteorolojik Uyarı'ya göre, bugün kuzey kesimlerde görülen sağanak yağışlar, hafta sonunda yurdun büyük bölümünde devam edecek.

Hava sıcaklığı hafta sonunda Marmara, batı Karadeniz, iç Ege ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında, pazartesi gününden itibaren tüm yurtta hissedilir derecede 6-8 derece azalarak mevsim normalleri altına düşecek.

Yarın Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, kuzey Ege'nin iç kesimleri ile doğu Akdeniz bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar Marmara'nın kuzey ve doğusu ile batı Karadeniz'de etkili olacak.
Yağışlar pazar ve pazartesi günleri, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, iç Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde devam edecek.

Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışlar, Pazar günü Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında etkili olacak.

Sağanak yağışlar, hava sıcaklığında beklenen azalmayla birlikte Pazartesi günü batı Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönecek.

Yarın; Marmara'nın kuzey ve doğusu ile batı Karadeniz'de, Pazar günü; Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin batısında görülecek etkili yağışlar ile hava sıcaklığında beklenen azalmanın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle