Gündem Haberleri

  Hava şehitleri anıldı

  A.A
  15.05.2011 - 14:02 | Son Güncelleme:

  Hava şehitleri, Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törenle anıldı.

  “15 Mayıs Hava Şehitlerini Anma Günü” nedeniyle Edirnekapı Sakızağacı Hava Şehitliği'nde düzenlenen tören, şehitlik girişindeki kartal heykeline çelenk konulmasıyla başladı, daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

  Türkiye Havayolu Pilotları Derneği Başkanı Muzaffer Özacar, Türk havacılığının gelecek nesillere teslim edilebilmesi için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti.

  Özacar, “Canınızı feda ederek bize emanet ettiğiniz değerlerin korunması ve daha da ileri götürülmesi için tertemiz kanlarınızla renk verdiğiniz şanlı bayrağımızın dünya semalarında dalgalanmasını sağlamak amacıyla yılmadan, usanmadan çalışma gayretinde olacağımıza huzurunuzda bir kez daha söz veriyoruz” diye konuştu.

  Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı da şehitlik defterini imzaladı. Orgeneral Balanlı, deftere şunları yazdı:
  “Cumhuriyetimizin havacılık tarihini de kahramanlıklarla ve başarılarla doldurdunuz. Tarihe altın harflerle milletimizin adını ve kahramanlıklarını en anlamlı şekilde yazdınız. Bize bıraktığınız kutsal vatan topraklarını aynı vazife anlayışıyla ve aynı ruhla sonsuza kadar koruyacak, gerektiğinde canımızı feda edeceğiz. Vatan semalarını kaplayan aziz ruhlarınızla ve hatıralarınızla Türk milletinin gönlünde yaşamaya devam edeceksiniz. Huzurlarınızda saygıyla eğiliyoruz. Ruhlarınız şad olsun.”

  15. Füze Üs Komutanı Tuğgeneral Cihangir Kadakal, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş ve Hava Harp Akademileri Komutanı Tümgeneral Bülent Kocababuç ile şehitlikleri de gezen Orgeneral Balanlı, şehitler için dua etti.

  Şehit ailelerine karanfiller veren komutanlar, bir isteklerinin olup olmadığını sordu.

  Komutanlar, daha sonra Türk Hava Yolları Şehitliğini de ziyaret etti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı