Gündem Haberleri

  Hava durumu nasıl olacak, yılbaşında kar yağacak mı?

  Hürriyet Haber
  31.12.2014 - 10:27 | Son Güncelleme:

  Kar yağışı iyiden iyiye yüzünü gösterdi. Meteorolji İşleri hava durumu bilgilerine göre İstanbul, Düzce, Kütahya, Eskişehir, Çanakkale, Sakarya ile birlikte 15 ilde kuvvetli kar yağışı etkili olacak. Kar yağışı gece saatlerinde bastırdı ve bugün de etkisini sürdürecek. Peki yılbaşı gecesi kar yağışı olacak mı? Kar yağışı yüzünden hangi illerde okullar tatil oldu?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, etkisini artırarak devam edecek kar yağışının, 1 Ocak Perşembe günü yağmura dönüşmesinin beklendiğini bildirdi.

  Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji biriminin tahminlerine göre, kentte kar yağışı etkisini arttırarak devam edecek. Yağış süresince rüzgârın da yer yer fırtına şeklinde olacağı (75 km/s) tahmin ediliyor. Kar yağışının 1 Ocak Perşembe günü yağmura dönüşerek etkisini yitirecek.

  İstanbul’da, çok bulutlu ve aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların; yükseklerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın gece saatlerinden itibaren fırtına (80-100 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.)

  İBB, İstanbul'daki kar kalınlığının 8 santimetre olduğunu ve barajlardaki doluluk oranının arttığını bildirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kar yağışıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
  İBB İstanbul'da kar yağışının bugün aralıklarla kuvvetli yağacağını açıkladı.

  İBB, İstanbul'daki kar kalınlığının 8 santimetre olduğunu ve barajlardaki doluluk oranının arttığını duyurdu.

  Açıklama şu şekilde:
  "İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı sabaha karşı yerini sulu kara bıraktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre kar yağışının bugün gün boyu aralıklarla kuvvetli yağacağı ve fırtına ile birlikte kar yağışının tipiye dönüşeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın poyraz yönünden kuvvetlice, aralıklarla fırtına şeklinde (40 ila100 km/saat) eseceği öngörülüyor"

  Hava durumu nasıl olacak, yılbaşında kar yağacak mı

  KUVVETLİ KAR YAĞIŞI GÖRÜLECEK İLLER
  Meteorolojinin hava durumu tahminine göre bugün kuvvetli kar yağışı görülecek 15 il şöyle sıralandı;
  -Çanakkale,
  -Balıkesir,
  -Bursa,
  -Bilecik,
  -Kırklareli,
  -Tekirdağ
  -Edirne
  -İstanbul,
  -Kocaeli,
  -Sakarya,
  -Yalova'nın yüksek kesimleri,
  -Düzce,
  -Kütahya
  -Eskişehir
  -Manisa'nın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları görülecek.

  Kar yağışı etkisini göstermeye başladı, Peki kar yağışı nedeniyle okulların tatil olduğu iller hangileri? İstanbul'da okullar tatil edildi mi?

  TEKİRDAĞ

  Tekirdağ'da dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle il genelinde okulların tatil edildiği bildirildi.

  Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün geceden bu yana etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi dolayısıyla okulların il genelinde tatil edildiğini kaydetti.

  İşler, araya giren 2 günlük yılbaşı tatili de eklenince eğitim ve öğretime 5 Ocak Pazartesi gününe kadar ara verildiğini ifade etti.

  KIRKLARELİ'DEN DE TATİL HABERİ

  Kırklareli'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Demirköy ile Vize ilçesine bağlı bazı köylerde okulların tatil edildiği bildirildi.

  Demirköy Milli Eğitim Müdürü Oğuz Ak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağış dolayısıyla okullarda eğitime ara verildiğini söyledi. Vize Milli Eğitim Müdürü Bayram Danacı da ilçeye bağlı 6 köy okulunda eğitime ara verildiğini belirtti.Danacı, eğitim ve öğretime 5 Ocak Pazartesi günü başlanacağını kaydetti.

  SAKARYA'DA İLK VE ORTA DERECELİ OKULLARA KAR TATİLİ

  Sakarya Bölgesi'nde bugün okullar tatil. Araya yılbaşı ve Cuma günkü idari tatil de eklenince, Sakarya'daki ilk ve orta dereceli okul öğrencileri 5 gün tatil yapacaklar.

  MANİSA'NIN BAZI İLÇELERİNDE...

  Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, yoğun kar yağışı sebebiyle Demirci, Gördes ve Kırkağaç'ta okulların bir gün tatil edildiğini söyledi.

  İZMİR'İN KINIK İLÇESİNDE...

  İzmir'in Kınık İlçesi'nde, sabah saatlerinde başlayan ve gün boyunca aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Okul servisleri mahsur kalırken, Kaymakamlık ilk ve orta dereceli okulları bugün için tatil etti.

  DÜZCE

  Düzce Valiliği'nin aldığı kararla kar yağışı nedeniyle çarşamba günü il genelinde okullar tatil edildi. Ayrıca hamile ve engelli memurlar yarın bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

  BALIKESİR

  Balıkesir oğun kar yağışının gece saatlerinden itibaren artarak devam etmesi beklendiğinden, bugün il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Yılbaşı ve hafta sonu tatilleriyle de birleştiği için kentte eğitime 5 Ocak Pazartesi günü başlanacak.

  BOLU

  Bolu'da kar yağışı dolayısıyla, il genelinde eğitime pazartesi gününe kadar ara verildi.

  KASTAMONU

  Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bugün için okullar tatil edildi.

  BURSA'NIN İKİ İLÇESİ

  Bursa'nın Uludağ'ın eteklerindeki Büyükorhan ve Harmancık ilçelerindeki yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kar yağışının artması nedeniyle ilçedeki ilk ve orta dereceli okullar bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildi.

  ESKİŞEHİR

  Eskişehir'de ilk ve orta dereceli okullar yoğun kar yağışı nedeniyle bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildi.

  ÇANAKKALE

  Çanakkale'de etkili olan kar yağışının getirdiği olumsuz hava koşulları nedeniyle kentteki ilk ve orta dereceli okullar, saat 14.00'den itibaren tatil edildi. Bugün da okulların kapalı olacağı 1 Ocak yılbaşı tatili sonrası 2 Ocak'ta tekrar ders başı yapılacağı kaydedildi.

  BİLECİK

  Bilecik'te yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda, bugün eğitime ara verildi.

  KÜTAHYA

  Kütahya'da yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi

  EDİRNE

  Alınan bilgiye göre, Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinde aralıklarla devam eden kar yağışı ve yollardaki buzlanma sebebiyle 31 Aralık'ta ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı