GeriGündem Hava bütün hafta güneşli geçecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hava bütün hafta güneşli geçecek

Hava Akdeniz ve Ege sahilleri başta olmak üzere Türkiye'nin büyük bir bölümünde pırıl pırıl olacak.

Havanın, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin, Kars, Ardahan, Ankara, Çankırı ve Kastamonu çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Güney ve iç bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgâr, kuzey ve kuzeydoğu yönünde, Akdeniz kıyıları ile Doğu bölgelerde ise güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Hava’nın az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek

Ege: Bölgede: Bölge az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu olacak.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra Ankara ve Çankırı çevreleri kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı.

Akdeniz: İç kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Batı Karadeniz: Parçalı bulutlu, öğleden sonra Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağışlı olması tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin çevreleri kısa süreli aralıklı sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu: Hava, az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere gökgürültülü sağanak yağışlı.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle