Gündem Haberleri

  Hava 7 derece soğuyor

  Hürriyet Haber
  01.11.2009 - 00:41 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi.

  Hava sıcaklığının ülke genelinde 5 ile 7 derece azalarak mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor. Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte etkili olan kuvvetli yağışın pazartesi gününden itibaren etkisini kaybedeceğini ve hafta ortasından itibaren poyrazla birlikte sıcaklıkların mevsim normallerine döneceğini bildirdi. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre yurt genelindeki 3 günlük hava tahmini şöyle:

  Yurdun büyük bölümünde devam edecek yağışlar, Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik), Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin) ile Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olacak.

  Yurdun büyük bölümünde devam edecek yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, sabah ve gece saatlerinde Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri (Bolu, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Artvin) Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan) ve Eskişehir ile Kütahya’nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Yağışların, Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt) Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, İskenderun ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Yurdun doğu bölgeleri ile batı kıyıları yağışlı geçecek. Yağışların, sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu bölgelerde devam eden yağışlar çarşamba günü etkisini kaybedecek, Batı bölgelerde yağışlar aralıklarla devam edecek.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı