Gündem Haberleri

  Hatırla Sevgili'ye tepki

  ANKA
  30.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde konu edilen Taylan Özgür’ün ablası Hale Özgür Kıyıcı, diziye tepki gösterdi.

   

  Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde konu edilen isimlerden biri olan Taylan Özgür’ün ablası Hale Özgür Kıyıcı diziye tepki gösterdi ve kardeşinin “uydurma bir aşk hikayesinde garnitür olarak kullanıldığını” belirtti. Kıyıcı, kardeşinin dizide gösterildiği gibi İstanbul Üniversitesi bahçesinde öldürülmediğini, yaralı bir halde Kumkapı Toplum Polisi karargahında 2.5 saat dövülerek tutulduğunu belirterek, dizinin danışmanlarından olan Fahri Aral’ın kardeşini öldüren kişiyi savcılıkta tanıyıp mahkemede tanımadığını söyleyerek beraat etmesini sağladığını ileri sürdü.

  1970’li yılların Türkiye’sini konu alan “Hatırla Sevgili” adlı televizyon dizisinde konu edilen isimlerden biri olan Taylan Özgür’ün ablası Hale Özgür Kıyıcı diziye tepki göstererek, kardeşinin “uydurma bir aşk hikayesinde garnitür olarak kullanıldığını” belirtti.

  Kıyıcı, kardeşinin dizide gösterildiği gibi İstanbul Üniversitesi bahçesinde öldürülmediğini ileri sürdü.

  Deniz Gezmiş ve 1972 döneminin devrimcilerini de konu alan "Hatırla Sevgili" dizisi yeni bir tartışma başlattı. Dizinin Cumartesi günü yayınlanan bölümünde İstanbul Üniversitesi’nin bahçesinde öldürüldüğü gösterilen Taylan Özgür’ün ablası Hale Özgür Kıyıcı dizinin yapımcılarına bir açıklama yollayarak "Yürek acılarını ucuz aşk hikayelerine sos yaptırmayınız" dedi.

  Ailesi olarak Taylan Özgür cinayetinin aydınlatılması için 38 yıldır mücadele verdiklerini belirten Kıyıcı, “Türkiye’nin unutmadığı, unutulmasına izin vermediğimiz bu faili bilinen cinayeti kanalınızın yapımı olan bu dizide ve uydurma bir aşk hikayesinde garnitür olarak kullanılmasına, malzeme yapmanıza söylenecek sözlerimiz elbette olacak ve elbette ki bunun da bir bedeli olacak” dedi.

  Kıyıcı, dizinin “bunlar eli silahlı-külahlı çocuklardı, su testisi su yolunda kırıldı”  mantığı içinde hazırlandığını ifade ederek, o dönemdeki devrimci gençlerin Taylan Özgür’ün öldürülmesinin ardından meşru müdafaa için silahlanmaya başladıklarını ileri sürdü.

   

  "KARDEŞİM ÜNİVERSİTEDE ÖLDÜRÜLMEDİ"

   

  Dizinin son bölümünde İstanbul Üniversitesi’nin bahçesinde öldürülmesi sahnelenen kardeşinin de üniversite bahçesinde öldürülmediğini, yaralı halde Kumkapı Toplum Polisi karargahında 2.5 saat dövülerek tutulduğunu ileri sürdü.

  Dizide, kardeşinin yanında olan da katili en yakından gören ancak davada tanıklık yapmayan Mim Sait Kozacıoğlu’nun adının geçmemesini eleştiren Kıyıcı, “Danışmanlarınızdan Fahri Aral’ın savcılıkta tanıyıp da, mahkemede tanıyamadığını söyleyerek yargılanan kişinin beraatine neden olduğunu sağır sultan bile duydu” dedi.

  Kıyıcı diziyi çekenlere şöyle seslendi:

  “Değerlerimizi paraya çevirme hırsınız ve hayalleriniz sizin olsun. Kurmacanın da bir sınırı vardır ve olmalıdır. Bizim ölülerimize dokunmayın, ucuz hırslarınıza malzeme yapmayın.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı