Gündem Haberleri

  Hatıra fotoğrafı çektirdiği köprüden atladı

  Süleyman KAYA/İSTANBUL, (DHA)
  27.12.2009 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Yüksek lisans öğrencisi Ali Hikmet Karayel, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden atlayarak hayatına son verdi. Karayel'in cesedi, Sarıyer'de Tarabya-İstinye arasındaki sahilde bulundu.

  Taksim’de bir arkadaşının doğum günü partisinin ardından, Ali Hikmet Karayel, bir kız arkadaşı ile Rock bara eğlenmeye gitti. Burada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı arkadaşıyla tartışan Ali Hikmet Karayel, saat 03.30 sıralarında evine gitmek için Sebahattin Şahin’in kullandığı 34 TFL 76 plakalı taksiye bindi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Kavacık yönünde midesinin bulandığını söyleyen Ali Hikmet Karayel, taksiden inerek, köprü korkuluklarına koştu. Ali Hikmet Karayel, taksici Sebahattin Şahin’in şaşkın bakışları arasında köprüden aşağı atladı.

  Taksi şoförü Şahin, bunun üzerine durumu hemen polisi arayarak, bir müşterisinin intihar ettiğini söyledi. Olay yerine gelen polis ekipleri, deniz polisine bilgi verdi. Deniz polisi arama yaptı. Polis ekipleri olaydan sonra, Sebahattin Şahin’in ifadesini almak için Kavacık Polis Merkezi’ne götürdü. Taksici Sebahattin Şahin'in, ifadesinde "Ne olduğunu anlamadım. Bir anda inip korkuluklardan kendisini aşağı bıraktı" dediği belirtildi.

  Ali Hikmet Karayel’in 5 arkadaşı da Köprü Koruma Şube Müdürlüğü’ne geldi. Boğaziçi Üniversite Kimya bölümü mezunu ve aynı zamanda Yüksek Lisans Öğrencisi Ali Hikmet Karayel'den geriye, geçtiğimiz yıl arkadaşlarıyla birlikte, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü manzaralı hatıra fotoğrafı kaldı. İstinye-Tarabya arasında saat 09.30 sıralarında bulunan Karayel'in cesedi, Adil Tıp Morgu'na kaldırıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı