Gündem Haberleri

  Hatay'da olaylı gece

  Hürriyet Haber
  10.09.2013 - 01:40 | Son Güncelleme:

  HATAY'ın merkez Antakya İlçesi'nde Orta Doğu Teknik Üniversitesi'ndeki(ODTÜ) protestolara destek vermek ve 'Gezi parkı' protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in faillerinin bulunması için düzenlenen yürüyüşe polis müdahale etti.

  Saat 21.00 sıralarında Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, 'Gezi parkı' protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in faillerinin bulunması ve ODTÜ'de yaşanan olaylara destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi. Sloganlar atarak yürüyüş yapan grup Armutlu Mahallesi'nden Gundüz Caddesi girişine kadar geldi. Burada polis engeliyle karşılaşan grubun önde gelenleriyle polis arasında yaşanan pazarlıkların ardından polis gruba dağılın uyarısında bulundu. Polisin dağılın uyarısına taş ve demir bilyelerle cevap veren gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan grup üyeleri caddelerde bulunan çöp konteynırlarını ateşe vererek barikat kurdu.

  Polis ekipleri TOMA'larla barikatları temizlerken eylemciler polise taş, demir bilye ve havai fişek attı. Yaklaşık 4 saat süren çatışmaların ardından bölge sakinleşti.

  HATAY'DA OLAYLI GECE

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı