Gündem Haberleri

  Hatay'da Büyükşehir heyecanı

  A.A
  30.05.2011 - 13:31 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın “Büyükşehir” müjdesini verdiği 11 il arasında bulunan Hatay'da sevinç yaşanıyor.

  Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, yaptığı açıklamada, büyükşehir belediyesi olmaları halinde tüm hizmetleri tek elden gerçekleştrilip, geleceğe kalıcı ve çağdaş kent bırakacaklarını söyledi.

  Hatay'ın nüfusunun yanı sıra ekonomisiyle de büyükşehir olmayı hak ettiğini savunan Savaş, kente bağlı 16 belde bulunduğunu, büyükşehir statüsüne kavuştuklarında, bu beldelerin tamamına hizmet götüreceklerini bildirdi.

  Ekip olarak buna hazır olduklarını anlatan Savaş, “Elbette bunun zor tarafları da olacak ama her başarılı işte mutlakta yorgunluk ve zorluklar olur. Biz ekip olarak buna hazırlıklıyız. Her bir beldenin yeşil alanı, suyu, kanalizasyonu ve tüm altyapısı yenilenerek daha kapsamlı hizmet verilecek. Kalifiye elemanların sayısı artacak. Gelirlerimizde de artışlar olacak. Başbakanımıza minnettarız” diye konuştu.

  Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ise, hizmet bütünlüğü için Hatay'ın Büyükşehir Belediyesi statüsüne alınmasının çok doğru bir karar olduğunu söyledi.

  Nüfusu 750 binin üzerindeki 11 kentin büyükşehir statüsüne alınmasının, hizmet bütünlüğü için çok doğru bir karar olduğuna dikkati çeken Çinçin, “Yıllardır bu konunun gündeme getirilmesi ve gerçekleşmesini bekliyorduk. Hatay her yönüyle büyükşehir olmaya hazır. Bu kararı memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı