Gündem Haberleri

  Hatay'da 7 yıl sonra kar yağdı

  Mehmet EZER-Ferhat DERVİŞOĞLU/HATAY, (DHA)
  22.01.2012 - 12:05 | Son Güncelleme:

  HATAY’da 7 yıl aradan sonra kar yağınca birçok kişi kartopu oynamak için sokağa döküldü. Dün akşam saatlerinden itibaren devam eden karın kalınlığı kent merkezinde 25, dağlık kesimlerde 40 santimetreye ulaştı.

  Kar yağışı il merkezi Antakya’da saat 20.00 sıralarında başlarken, saat 23.00’e doğru etkisini artırdı. Gece kar yağdığını fark eden birçok aile, sokaklara çıkıp, kar altında gezinti dolaştı, otomobillerin üzerinde biriken karları toplayıp, kar topu oynadı. Antakyalı çocuklar, yollarda biriken karlarla kardan adam yapıp, kar keyfi yaşadı.

  TÜRKİYE'NİN EN GÜNEYİ KARA TESLİM / WEB TV

  Etkili kar yağışı sabaha kadar devam edince, bazı ağaçların dalları biriken karı taşıyamayıp kırıldı. Elektrik tellerinin üzerine devrilen ağaç dalları nedeniyle kesintiler görüldü. Kar yağışından dolayı İskenderun-Antakya, Antakya-Altınözü, Antakya-Yayladağı karayolu ile çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı.

  Antakya’da kent merkezindeki kavşaklarda görev yapan trafik ekipleri, zincirsiz kent dışına çıkmak isteyen taşıtların sürücüleri çevirdi ve uyarılarda bulundu.

  REYHANLI’DA 10 YIL SONRA KAR YAĞDI

  Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde ise, 10 yıl aradan sonra kar yağışı görüldü. Dün saat 23.00 sıralarında yağmaya başlayan karın kalındığı 10 santimetreyi buldu. Gece kar yağdığını fark edenler sokaklara çıkıp, kar altında hatıra fotoğrafları çekildi, kar topu oynadı. Kardan adam yaparak kar keyfini yaşayan Reyhanlı sakinleri, geç saatlere kadar yağışı izledi. Bazı gençler, otomobillerin camlarına yağan karların üzerine ’Reyhanlı 2012’ yazıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

  YOLLAR KAPANDI

  Hatay'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Yayladağı-Antakya-Samandağ karayolunda ulaşımın kontrollü sağlandığı, Yayladağı ilçesine bağlı tüm köy yollarının ise ulaşıma kapandığı bildirildi.

  Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye uzun zamandan bu yana görülen en şiddetli kar yağışının gerçekleştiğini ve ilçede kar kalınlığının 30 santimetreye kadar ulaştığını kaydetti.

  Dağıstanlı, yaklaşık 5 saat trafiğe kapanan Yayladağı-Antakya-Samandağ karayolunda ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğünü ve ulaşımın tek şeritten kontrollü olarak gerçekleştirildiğini söyledi. Yayladağı ilçesine bağlı tüm köy yollarının ise ulaşıma kapandığını belirten Dağıstanlı, ilçede kar nedeniyle birçok ağacın devrildiğini ve elektrik direklerinin zarar gördüğünü söyledi.

  Dağıstanlı, ilçe merkezi ve köylere elektrik verilemediğini, belediye ekiplerinin Yayladağı'nda araçlar üzerine devrilen ağaçların kaldırılmasıyla ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı