Gündem Haberleri

  Hatay milletvikili hakkındaki karar soruşturmaya bağlı

  Selçuk ŞENYÜZ / ANKARA
  31.07.2012 - 19:11 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Hatay’daki “polislere teşhis skandalı” ele alındı. Başbakan, olayın sonuna kadar takip edilmesini istedi. Soruşturma sonucunda Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun kusurlu bulunması halinde partiden ihracının ele alınacağı bildirildi.

  MKYK toplantısının yapılacağı saatlerde Hatay milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ile oğlu İstemi Kağan Türkoğlu AK Parti genel merkezine geldi. Gazetecilere görünmemek için garaj kapısından giriş yapan baba-oğul, Genel Merkezdeki toplantı öncesinde parti yöneticilerine ön savunma yapmak istediği iddia edildi. Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun, Başbakan Erdoğan ile de görüşmek istediği ancak Erdoğan’ın toplantı öncesi kendisiyle görüşmediği bildirildi.

  "GEREĞİNİ YAPIN"

  Erdoğan’ın, MKYK toplantısında da olayın tüm yönleriyle ve derinlemesine ele alınmasını isteyerek, Hatay Milletvekili Türkoğlu’nun olaydaki rolü, Vali ve Emniyet Müdürüne baskıda bulunup bulunmadığının araştırılmasını isteyerek, “İyice araştırın gereğini yapın” talimatı verdiği belirtildi.

  ÇELİK TWİTTER'DAN AÇIKLADI/images/100/0x0/55ea6c0af018fbb8f87edb98

  Son olarak Hüseyin Çelik, MYK toplantısından sonra sosyal paylaşım sitesi twitter aracılığıyla Hatay Dörtyol'daki olay hakkında açıklamada bulundu.Çelik, "Hatay Meselesi toplantımızda ele alındı. Bilindiği gibi Halen yürütülmekte olan adlî ve idarî soruşturmalar vardır. Bu soruşturmaların sonucuna göre milletvekilimizle ilgili disiplin işleminin yapılıp yapılmayacağına karar verilecektir" dedi.

  SİNYAL ARINÇ'TAN

  Hükümet sözcüsü Bülent Arınç önceki günkü Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada; olayın tasvip edilecek yönü bulunmadığını belirterek, milletvekili Türkoğlu’nun disiplin kuruluna sevk edileceği sinyalini vermişti.

  AK PARTİLİ VEKİLİN OĞLU POLİSİ SIRAYA DİZDİ / WEB TV

  İŞTE VEKİL OĞLUNUN OLAYDAN HEMEN SONRAKİ GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı