GeriGündem Hatası olan varsa başta ben olmak üzere cezasını çekmeli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hatası olan varsa başta ben olmak üzere cezasını çekmeli

Hatası olan varsa başta ben olmak üzere cezasını çekmeli
refid:20926399 ilişkili resim dosyası

Hükümetten üç bakan, Samsun’da sel felaketinin vurduğu TOKİ konutlarında incelemelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Yitirdiğimiz canların sorumluluğu bizimdir. Ve bir hatası olan varsa, başta ben olmak üzere cezasını çekmelidir” dedi.

ÜÇ BAKAN SAMSUNA'A ÇIKARMA YAPTI / FOTO GALERİ

İŞTE 3 BAKAN'IN O AÇIKLAMASI / WEB TV

Başbakanlık’a ait özel uçakla dün öğle saatlerinde Samsun’a inen Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Yılanlıdere vadisinde yıkılan bendde ve 5 kişinin hayatını kaybettiği Kuzey Yıldızı Konutları’nda incelemelerde bulundu. Bazı vatandaşlar, bakanlara “Biz ölmek istemiyoruz, yardım istiyoruz” diyerek tepki gösterdi. Bakan Bayraktar’ın, TOKİ Başkanı olduğu dönemde ‘gururla’ tanıttığı proje bölgesinde de, 3 bakan gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Bayraktar şunları söyledi: “Hiçbir mazeret bu canları geri getirmez. Yitirilen canların sorumluluğu bizimdir, devletindir. Hiçbir sorumluluktan kaçmayız. Beş tane insanımızı TOKİ konutlarında kaybettik. Bir hatası olan varsa, başta ben olmak üzere cezasını çekmelidir. Konutları çekme mesafesinden 40 metre içeride yaptık. Belki bizim İmar Kanunu’nda bodrum katları yeniden gözden geçirilmeli. Hasar, kırılma yok, baskı var. Başbakan sürekli burayı soruyor.” Bakan Eroğlu ise “Vadiden gelen çöp yığınlarının şehre inmesini engellemek için Yılanlıdere’ye 50 metrelik sel kapanı yaptık. Ancak beklenmedik şekilde 2 saatte 46.8 mm yağış aldı. Normalin 2.5 katı debi oluştu. Sel kapanı vazifesini yaptı, aksi halde büyük sıkıntı yaşanırdı” dedi. Suat Kılıç da, “Yaşanan tam anlamıyla afettir. Yangın yerindeki siyasi mülahazalarla gelmek doğru değil. Şehidimiz Umut Bulut’un ailesine yeni bir konut verilecek” diye konuştu.

9 CANA MAL OLAN SEL FELAKETİNDEN ÇARPICI FOTOĞRAFLAR 

Yağmur yağıyor, gidelim

Veysel Eroğlu gazetecilerin sorularını yanıtlarken Bakan Erdoğan Bayraktar, Eroğlu’nu “Yağmur yağıyor hadi gidelim” diye uyardı. Eroğlu da cümlesini sonlandırdı ve yürümeye başlayan Bayraktar ve Kılıç’a katıldı. Basın açıklaması da böylece sona erdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle