Gündem Haberleri

  Hastaneye demirle gittiler

  Özgür YILMAZ/ALANYA (Antalya), (DHA)
  13.07.2009 - 14:48 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde tünelde kontrolden çıkan otomobil bariyerlere çarptı. Otomobilin motor kısmından giren bariyer demiri, arka koltukta oturan 25 yaşındaki Metin Erişen'in karnına, kız arkadaşı Ukrayna uyruklu 19 yaşındaki Larysa Sepanen'ın kalçasına saplandı. İtfaiye görevlileri tarafından elektrikli testere ile kesilen ve bir kısmı yaralıların vücudunda kalan demir parçası ameliyatla çıkarıldı.

  Alanya'da dün gece arkadaşlarıyla eğlendikten sonra Konaklı Beldesi'ne giden 22 yaşındaki İbrahim Çolak'ın kullandığı 34 JJT 81 plakalı otomobil, D-400 Karayolu'ndaki tüneli geçerken, aşırı sürat nedeniyle kontrolden çıkıp bariyerlere çarptı. Otomobilin motor bölümünden giren bariyer demiri, ön koltuğu delip geçtikten sonra arkada oturan Metin Erişen'in karnına, yanındaki kız arkadaşı Larysa Sepanen'ın da kalçasına saplandı.

  İTFAİYE DEMİRİ TESTEREYLE KESTİ
  Olay yerine gelen 112 ekibi, saplanan demirlerin çıkartılması halinde yaralıların kan kaybından ölme ihtimali üzerine Alanya İtfaiye Müdürlüğü'nden yardım istedi. İtfaiye görevlileri elektrikli testere ile demirlerin bir kısmını kestikten sonra yaralılar vücutlarına saplanan demir parçalarıyla birlikte hastaneye götürüldü. Erişen, karnına saplanan demir parçası ile birlikte Alanya Devlet Hastanesi'ne, Larysa Sepanen ise Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hastanede yapılan ameliyatların ardından yaralıların vücudundaki demir çubuklar çıkartıldı. Yaralıların hastanedeki tedavisi devam ederken, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

  Kazada sürücü İbrahim Çolak ile yanında ön koltukta oturan Ukrayna uyruklu 19 yaşındaki Anna Loisa Lıewadc ise vücutlarının çeşitli yerlerinden hafif yaralandı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı