Gündem Haberleri

  Hastaneye 10 bin telefon

  Yaşar ANTER- Sezer ŞAHİNDAŞ /(DHA)
  04.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Barış Akarsu'nun yaşam umudunun azaldığı yönündeki açıklamalar, yakınlarını ve hayranlarını perişan etti.

    

   

   

  Hastaneye 10 bin telefon

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu'nun yaşam umudunun azaldığı yönündeki açıklamalar, yakınlarını ve hayranlarını perişan etti. Akarsu'nun yaşama umudunun gittikçe azaldığını duyan hayranları Özel Bodrum Hastanesi santralini kilitledi. Dün sabaha kadar 10 binin üzerinde telefon geldiği, bunların en az 7 bininin sanatçının sağlık durumu hakkında bilgi almak isteyen hayranları olduğu belirtildi.Tedavilerin hiçbirine yanıt vermeyen ve doktorların umudunu kestiği Barış Akarsu'nun hayranları, akın akın geldikleri hastane bahçesinde, genç şarkıcının yeniden hayata dönebilmesi için dua etti. Barış Akarsu’nun yaşama umudunun gittikçe azaldığını duyan hayranları Özel Bodrum Hastanesi santralini kilitledi. Bu sabaha kadar 10 binin üzerinde telefon geldiği, bunların en az 7 bininin sanatçının sağlık durumu hakkında bilgi almak isteyen hayranları olduğu belirtildi. Hastanenin santral memuru İlkay Atmaca, Amasra, Bartın, Hakkari, Mardin ve Tunceli'nin de aralarında bulunduğu illerden yoğun telefon geldiğini belirterek, "Barış Akarsu'nun hayranlarının telefonları hiç kesilmedi. Bu telefonlardan biri de Hakkari’nin Çukurca İlçesi'ndeki birliğinden arayan bir askerdendi. İki hafta sonra /images/100/0x0/55eb22c1f018fbb8f8ad8885tezkeresini alır almaz Barış'ı ziyarete geleceğini söyledi” dedi.
  Bu arada, gece yarısı Barış Akarsu'nun Bodrumlu hayranları otomobilleriyle hastaneye geldi. Otomobillerinde yüksek sesle Barış'ın şarkılarını çalan ve şarkı söyleyen gençler, güvenlik görevlilerinin uyarısı üzerine hastaneden ayrıldı. Akarsu'nun hayranlarından bir süre önce geçirdiği trafik kazasında sakat kalan Nedim Öztürk de bu sabah koltuk değnekleriyle hastaneye gelerek onun için duacı olduğunu söyledi. Dört gündür hastaneden ayrılmayan Haluk Levent, "Umudum yaşayacağı yönünde. Duruşu ve müziği açısından bana hiç yabancı olmayan, benim ailemden biri gibi. Barış kendi başına çok iyi yerlere gelebilecek bir insan. Dualarım onun için" diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Hastaneye ünlü şarkıcı Emrah da gelerek, Akarsu'nun durumuyla ilgili bilgi aldı. Akarsu'nun, ‘Yalancı Yarim’ adlı dizideki rol arkadaşı Merve Sevi de “Barış'la kazadan 4 saat önce görüşmüştük, çok neşeliydi. Bir daha da sesini duyamadım” dedi.

  Zeynep'in ailesi: Arabayı Barış kullanıyordu
  Bodrum'da geçirdikleri trafik kazasında ölen 24 yaşındaki Zeynep Koçak'ın ailesi, arabayı Koçak'ın değil Barış Akarsu'nun kullandığını söyledi. Kazadan sonra, arabayı Zeynep Koçak'ın kullandığına dair çıkan haberlerden sonra polis raporunu takip eden aile kaza anında arabayı Barış Akarsu'nun kullandığına dair polis raporuna ulaştı. Koçak'ın yengesi Pervin Koçak, "Hepimiz çok üzgünüz. Cenazeyi alırken arabayı kimin kullandığına dair bir fikrimiz yoktu. O günden sonra arabayı Zeynep'in kullandığına dair çıkan haberlerden sonra polis raporuna ulaştık. Polis raporunda arabayı Barış'ın kullandığı yazıyordu. Bizim sadece anlam veremediğimiz şey neden bu durumun Zeynep'in üstüne yıkıldığı" dedi.
  Durumunda değişiklik yok Özel Bodrum Hastanesi Beyin Cerrahı Op. Dr. Abdullah Servet ve ailenin isteği üzerine gelen İstanbul Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Atilla İdrisoğlu, Barış Akarsu'nun durumunda değişiklik olmadığını açıkladı. Barış Akarsu'nun son muayenesini ve tetkik sonuçlarına göre Prof. Dr. Halil Atilla İdrisoğlu'yla birlikte, destek tedavisinin devam etmesine karar verdiklerini belirten Op. Dr. Abdullah Servet, “Bu destek tedavisine rağmen Barış’ın organlarındaki belirli aksaklıklar devam etmektedir. Bu yüzden klinik iyileşme yok. Bu daha da kötüleşmeye yol açabilir” dedi. İstanbul'dan gelip tetkikleri inceleyerek, Barış Akarsu'yu muayene eden Prof. Dr. İdrisoğlu da tıbbi açıdan gerekenin yapıldığına tanık olduğunu söyledi. Şu anda, beklemenin ve destek tedavinin devamından başka seçenek bulunmadığını da açıklayan İdrisoğlu, "Barış şu anda, solunumu ventilatöre bağlı olduğu için uyutuluyor. Genç olması avantajı. Tedavide sadece beyini değil tüm vücudu, tüm organları düşünmek ve ona göre değerlendirmek lazım" diye konuştu. Bu arada, öğle saatlerinde hastaneye gelen baba Selahattin Akarsu, geçmiş olsun dileklerini gözyaşları içinde kabul etti. Daha sonra fenalaşan baba Akarsu hastanede müşahade altına alındı. Anne Hatice Akarsu’nun da yüksek tansiyon nedeniyle kaldığı otelde doktorların kontrolü altında tutulduğu öğrenildi.
  Gençler dikkatli olsun
  Barış Akarsu’nun sağlık durumu hakkında bilgi almak için hastaneye gelen Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen, "Bu gençlerin kazası kader değil. Bodrum'a tatil için gelen gençler eğlence ve tatilin rahatlığına kendilerine kaptırıp, gaza basıyor. Hız tutkusu hayatlarına mal oluyor" dedi.

  Son röportaj Star'da
  Sevil Uyar'ın sunumuyla ekranlara gelen magazin programı “Zoom”da bu gece, Bodrum’da geçirdiği trafik kazasıyla sevenlerini üzüntüye boğan ve hâlâ komada olan Barış Akarsu’yla yapılan en son röportaj yayınlanacak.
  22.15 STAR TV

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

    

  Gençler dikkatli olsun
  Barış Akarsu’nun sağlık durumu hakkında bilgi almak için hastaneye gelen Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen, "Bu gençlerin kazası kader değil. Bodrum'a tatil için gelen gençler eğlence ve tatilin rahatlığına kendilerine kaptırıp, gaza basıyor. Hız tutkusu hayatlarına mal oluyor" dedi.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı