Gündem Haberleri

  Hastaneden zirveye zirveden hastaneye

  ANKARA
  28.08.2012 - 20:15 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i kabul etti.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün akşam hasta yatağından kalkarak Çankaya Köşkü’nde “Terör Zirvesi” düzenledi. Gül’ün Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile gerçekleştirdiği görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

  1 saat gecikmeli başladı

  Suriye’deki gelişmeler ve Gaziantep’teki bombalı saldırı başta olmak üzere, terör ağırlıklı gündemden oluşan görüşme dün akşam saat 19.00 için planlanmasına karşın 1 saat gecikmeli başladı. 19.30’da tedavisinin sürdüğü Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nden ayrılan Gül, toplantıya kulağındaki rahatsızlık nedeniyle hasta yatağından kalkarak katıldı. Görüşme için Orgeneral Özel saat 19.50’de Çankaya Köşkü’ne gelirken, Erdoğan’da saat 20.05’te Köşk’e giriş yaptı. 2 saat süren görüşme sırasında Gül, Erdoğan ve Özel’in birlikte yemek yediği de öğrenildi.

  Uzman kontrolünde

  Görüşmenin içeriğine ilişkin bir açıklama yapılmazken, Gül, saat 22.20 sıralarında tedavisi için yeniden hastaneye gitti. Gül’ü burada Ankara Valisi Alaadin Yüksel ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer karşıladı. Gül, Türkiye’nin önde gelen Kulak Burun Boğaz uzmanlarının kontrolünden geçti. Heyette Prof. Dr. Bülent Sözeri, Prof. Dr. Şefik Hoşal, Prof. Dr. Levent Sennaroğlu ve Prof. Dr. Metin Önerci gibi isimlerin bulunduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Gül’ün ilaç tedavisiyle testlerinin devam edeceği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı