Gündem Haberleri

  Hastanedeki skandalda flaş gelişme

  Hürriyet Haber
  11.01.2018 - 08:50 | Son Güncelleme:

  Samsun'da özel bir hastanede çalışan stajyer hemşirenin yeni doğmuş bebeğe yaptıkları adeta şoke etti. Bu görüntüleri de hiç çekinmeden sosyal medya hesabından paylaştı. Sağlık Bakanlığı, görüntüler hakkında Samsun Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldığı bildirildi.

  Samsun'da özel bir hastanenin yeni doğan ünitesinde çalışan 2 hemşirenin yeni doğmuş bir bebeğe müdahalesi tepkilere neden oldu. 

  Show Haber'de yer alan görüntüde bebek ağlamaya başlayınca genç hemşire bebeği bir oyuncak gibi tuttu, yatağına yatırdı ve kendince susturmaya çalıştı.

  Önce ağzını sıktı, sonra da ağzını kapattı. Bebeğin ağlaması kesilmedi aksine daha da arttı. Hatta yüzü kıpkırmızı oldu.

  "SONRA LİNÇ EDİYORLAR" DİYEREK DALGA GEÇTİ

  Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan stajyer hemşire ağlayan bebeğin ağzını kapattığı o anlarda, 'Sonrasında linç ediyorlar' diyerek kamuoyundan gelen haklı tepkilere dalga geçti.

  Onu kayda alan arkadaşı bile bir an için içinde bulunduğu hatanın farkına vardı ama o bu davranışına devam etti.

  İNCELEME BAŞLATILDI 

  Sağlık Bakanlığı'ndan, medyada yer alan haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı.

  Konuya ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından inceleme başlatıldığı belirtilen açıklamada, "İnceleme neticesinde ihmal ya da kusuru olanlar hakkında gerekli işlemler uygulanarak, kamuoyuyla paylaşılacaktır." ifadelerine yer verildi.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı