Gündem Haberleri

  Hastanede yangın çıktı 500 hasta panik yaşadı

  Oğuz DİŞLİ/ANKARA
  12.09.2005 - 01:40 | Son Güncelleme:

  Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin çatısında çıkan yangın büyük paniğe yol açtı. Hastanede tedavi gören yaklaşık 500 hasta, sedyelerle ve kollarında serumlarıyla süratli bir şekilde yapılan tahliye sayesinde kurtarıldı.

  BAŞKENTİN en büyük hastanesinin A bloğunun çatısında dün akşam saatlerinde bilinmeyen bir nedenle yangın başladı. Alevler bir anda büyüyerek ikinci kata kadar ulaşırken yangın koroner yoğun bakım ünitesi ve dahiliye bölümünün üst kısımlarında yoğunlaştı.

  Bina içindeki havalandırma mazgallarından hızla yayılan yangına Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri müdahale etti. Yaklaşık bir saat sonra kontrol altına alınan yangında, hastalar ve aileleri arasında büyük panik yaşandı.

  ÇEVİK KUVVET GELDİ

  Hastanede tedavi gören yaklaşık 500 hasta, çatıdan ikinci kata kadar inen alevlerden süratle yapılan boşaltma sayesinde kurtarıldı. Hastanenin içerisindeki paniği önlemek için polisler ve itfaiye çalışanları tahliye işlemlerine yardımcı oldu. Hastane çevresinde geniş güvenlik önlemi alınırken, hastalar Çevik Kuvvet ve Yunus ekiplerinin oluşturduğu kordonla hastaneden çıkarıldı. Hastalar, ambulanslarla çevre hastanelere nakledildi. Başhekim Prof. Dr. Ali Pekcan Demiröz, yangında can kaybı ya da yaralanma yaşanmadığını belirterek, hastalarla ilgili herhangi bir olumsuzluk olmadığını bildirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı