Gündem Haberleri

  Hastanede kanlı ihale: 2 ölü

  Hürriyet Haber
  18.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  <ı>Ferudun ALTUNTAŞ / FATSA (Ordu), (DHA)

  Ordu´nun Fatsa ilçesindeki Devlet Hastanesi´nde, yemek ihalesi nedeniyle iki grup arasında çıkan çatışmada 2 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

  Fatsa Devlet Hastanesi´nin alt katında saat 08.30´da açılan yemek ihalesine katılan Zeki Yakışır ile Ahmet Gürol, 35 yaşındaki Şükrü ile Yaşar Varan kardeşlerden ihaleden çekilmelerini istedi. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda ihaleyi kazanacağını söyleyen Varan kardeşler ile karşı grup arasında çıkan tartışmanın büyümesi üzerine, taraflar hastane koridorunda kavga etmeye başladı.

  Şükrü Varan ile Zeki Yakışır ise tartışma sırasında silahlı çatışmaya girdi. Peşpeşe sıkılan kurşunlar sonucunda Zeki Yakışır olay yerinde, Şükrü Varan, hastanede öldü. Yaşar Varan ile Ahmet Gürol ise, çatışmadan yaralı olarak kurtuldu ve aynı hastanede tedavi altına alındı. Yaralıların durumunun iyi olduğu açıklandı.

  Bu arada kan gölüne dönen hastane koridorunda polis tarafından yapılan araştırmalarda 9 milimetre çapında 2 ruhsatsız tabanca ile 16 boş kovan bulundu. Şükrü ve Yaşar Varan kardeşlerin polise dilekçe vererek ihale öncesinde hastanede önlem alınmasını, aksi takdirde kan dökülebileceği uyarısında bulunduğu öne sürüldü. Ancak, buna rağmen ihalede polis görevlendirilmediği belirtildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı