Gündem Haberleri

  Hastanede 23 Nisan kutlaması

  Hürriyet Haber
  21.04.2004 - 12:04 | Son Güncelleme:

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Servisi'nde tedavi gören 9'u lösemili 20 çocuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı düzenlenen bir etkinlikle kutladı.

  Denizli Rotaract Kulübü tarafından organize edilen kutlama programına katılan çocuklar, palyaçoların gösterilerini ilgiyle izledi, oyunlar oynayarak eğlendi.

   

  Hastanede bulunduklarını bir an için bile olsa unutan çocuklar, Atatürk'ün kendilerine armağan ettiği bayramı erken kutlayıp, mutlu bir gün geçirdi.

   

  Çocuklara, çeşitli oyuncaklar hediye ederek sevindiren Denizli Rotaract Kulübü Başkanı Fatih Değneli, ''Minik yavrularımızı hastane ortamından uzaklaştırmak ve hastalıklarını unutturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Atatürk'ün çocuklara hediye ettiği bayramı hastanede de olsa kutlamak onların hakkı'' dedi.

  PAÜ Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Cem Yıldırım da ''Hastanede tedavi gören çocukların hem eğitim hem sosyal alandaki ihtiyaçlarını karşılamak için birtakım girişimlerde bulunduk. Çocukları hastalık psikolojisinden uzaklaştırmak ve aile ortamı sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz'' diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı