Gündem Haberleri

  Hastane bahçesinde polis şiddetine soruşturma! Dakikalarca sürdü

  Banu ŞEN/Hürriyet, İHA
  03.04.2018 - 16:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Dikili ilçesinde iki kişinin polis memurları tarafından tekme ve yumruklarla dövüldüğü anlar hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı. 4 ay önce meydana geldiği belirlenen olay hakkında 3 polis memurunun açığa alındığı ve soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

  30 Aralık 2017 tarihinde meydana gelen olayda, kimliği belirlenemeyen iki kişi, yaklaşık 10 dakika arayla hastanede polis ekipleri tarafından dövüldü. Hastane içinde ise yine bir kişinin yine dövülme anı kameralara yansıdı.

  Hastane bahçesinde polis şiddetine soruşturma Dakikalarca sürdüGörüntülerde, iki kişi aynı polis aracıyla hastaneye getiriliyor. Aracın arka kapısı açılır açılmaz polis memurlarından biri aracın içindeki iki kişiyi yumruklamaya başlıyor. Dışarı çıkarılanlardan biri hastane acil servisine götürülürken, diğeri de polis şiddetine maruz kalıyor. Tekme ve yumruklarla dövülen kişi, yere düştükten sonra da dövülmeye devam ediyor. Buradan ayrılan iki polis memuru, daha sonra acil servise geçerek içerideki diğer bir kişiyi de yumrukluyor.

  Kamera kayıtlarına göre, dışarıda kalan kişi yine aynı polis memurları tarafından dövülmeye devam ediyor ve bir süre sonra da hastaneye götürülüyor.

  'İZLERKEN TÜYLERİM ÜRPERDİ'

  Görüntülerin kendisine bir müvekkili tarafından ulaştığını belirten Avukat Kubilay Büber, "İsminin verilmesini istemeyen bir müvekkilimden bana üç ayrı görüntü ulaştı. Olay Dikili ilçesinde gerçekleşiyor. Kamera kayıtlarını izlediğimiz zaman birkaç polis memurunun iki ayrı vatandaşa kötü muamelede bulunduğunu gözlüyoruz. Vatandaşların kim olduğunu bilmiyoruz. Bu yaşanmaması gereken bir olay. Görüntüleri izlediğimde tüylerim ürperdi. Şahıslar gözaltına alınan şahıslar mı bilmiyorum. Görebildiğim tek şey polislerin iki vatandaşa gösterdiği kötü muamele. Bize intikal eden bilgiye göre, şahısların olaydan korktuğu ve bu sebeple olayı yargı makamlarına intikal ettirmediği" dedi.

  Yaşanan olayın insanlık suçu olduğunu belirten Avukat Büber, "Hiç kimsenin hiç kimseye böyle bir fiziksel bir ceza verme hak ve yetkisi yoktur. Kişi suç işleyen biri bile olsa onun karşılığında alması gereken cezayı ancak kanunlar çerçevesinde yargıçlar takdir eder” dedi.

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI 

  İzmir Dikili’de bundan 4 ay önce meydana gelen ve polislerin elleri kelepçeli bir kişiyi dövdükleri yönündeki “Hastanede polis dayağı” haberinin görüntüleriyle ilgili İzmir Valiliği açıklama yaptı. Valilik açıklamasında olaya karışan 3 polis memurunun açığa alındığı ve soruşturma başlatıldığı duyuruldu. Emniyet yetkilileri, görüntülerin araştırılacağı, polisin görevinin ceza vermek değil suçu önleme olduğu ve bu tarz davranışların asla kabul edilemeyeceği ve kusuru olanlar varsa mutlaka hukuki gereğinin yapılacağı bildirildi.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı