Gündem Haberleri

  Hastalar için 'taşımalı sistem'

  A.A
  29.10.2008 - 14:15 | Son Güncelleme:

  Erzurum'da, birçok servisi Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşınan Numune Hastanesine gelen hastaların mağduriyetini önlemek için geçen hafta uygulamaya konan taşımalı sistem bu hafta da devam edecek.

  İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Serhat Vançelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Numune Hastanesinin psikiyatri, fizik tedavi, radyasyon ve medikal onkoloji servisleri dışında tüm servislerinin, yapımı kısa süre önce tamamlanan Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşındığını anımsattı. Vançelik, Numune Hastanesine gelen vatandaşların mağdur olmamaları için servislerle ücretsiz taşıma yapıldığını söyledi.

  Özellikle il dışından gelen vatandaşların için böyle bir uygulama yaptıklarını ifade eden Vançelik, şunları kaydetti:
  “Numune Hastanesine gelen hastaların mağdur olmamaları için 23 Ekimde hastalarımızı ücretsiz olarak Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşımaya başladık. Uygulamamız bu hafta da devam edecek. Hastalarımızın mağduriyetini önlemeye çalışıyoruz. Uygulama hizmet alımı ile gerçekleştirildi.”

  Vançelik, ayrıca, Numune Hastanesinde toplum ve aile sağlığı merkezi ile ek binada ağız diş sağlığı merkezinin de en kısa sürede hizmete gireceğini sözlerine ekledi.

  BÖLGE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

  Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Fazlı Erdoğan ise hastanelerinde acil, ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin yarından itibaren faaliyete geçirileceğini söyledi.

  Söz konusu ünitelerin faaliyete girmesiyle birlikte hastanelerinde eksik kalmayacağına dikkati çeken Erdoğan, “Hastanemiz Erzurum ve bölge illeri için çok önemli hizmet sunacak. Hastalarımızın Numune Hastanesinden hastanemize taşınması uygulaması da sunulacak hizmetin kalitesinin bir başlangıcı” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı