Gündem Haberleri

  Hasta çocuklar askeri helikopterle hastaneye taşındı

  Ferit DEMİR- Mustafa DEVRİM/TUNCELİ- ELAZIĞ (DHA)
  06.10.2008 - 16:03 | Son Güncelleme:

  TUNCELİ’de, yüksek ateş sonucu havale geçiren 2 çocuk jandarmaya ait helikopterle Elazığ’a götürülerek tedavi altına alındı. Çocuklar hayati tehlikeyi atlattı.

  Tunceli’de Emniyet Amiri Metin Özgeçer’in 1.5 yaşındaki oğlu Ömer Efe Özgeçer ile Tuncelili bir ailenin 1.5 yaşındaki kızı İlayda Taşdemir dün akşam saat 19.00 sıralarında yüksek ateş sonucu Tunceli Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Havale geçiren ve hayati tehlikeleri bulunan iki çocuğun en yakın üniversite hastanesine sevk edilmesine karar verildi. Çocukların durumu, hastane başhekimi Gülcan Güntaş Korkmaz ve Emniyet Müdürlüğü yetkililerince Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığına bildirildi. Hayati tehlikesi bulunan iki çocuk hemen ambulanslarla Jandarma Bölge Komutanlığı helikopter pistine getirildi.

  Helikopterle 10 dakika içerisinde Elazığ’daki Fırat Üniversitesi Tıp Merkezi'ne getirilen çocuklar yapılan müdahale sonucu hayati tehlikeyi atlattı. Halen Fırat Tıp Merkezi'nde müşahade altında tutulan çocukların sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

  Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi Gülcan Güntaş Korkmaz, çocukların her ikisinin de hayati tehlikeleri bulunduğu için üniversiteye sevk edilmelerine karar verdiklerini söyledi.

  Bu arada, çocuklara ilk müdahaleyi yapan Elazığ 112 Acil Servis'teki ambulansta görevli olan bir hemşirenin türbanlı olması dikkat çekti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı