Gündem Haberleri

  Hassa kaymakamı için Başbakan'dan soruşturma talimatı

  Hürriyet Haber
  16.09.2015 - 18:53 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Hassa Kaymakamı hakkında soruşturma talimatı verdiğini açıkladı.

  HAKKARİ’de terör örgütü PKK’nın yola döşediği bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit düşen 29 yaşındaki polis memuru Mehmet Tuhal’ın ailesine şahadet haberinin kameralar önünde verilmesi büyük tepki çekmişti.

  Evladının şehit olduğundan o ana kadar haberi olmayan anne Feride Tuhal büyük şok yaşamış ve çok sayıda basın mensubunun bulunduğu evde gözyaşlarına boğulmuştu.

  Görüntülerin basına yansıması sonrasında olay büyük tepki yaratmıştı. konu başbakan Ahmet Davutoğlu'na da soruldu.

  NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Başbakan Davutoğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi.

  Şehit haberi verilmesi olabilecek en ağır sorumluluklardan birisi. Dünyada üç tur atsın desinler ama şehit cenazesinde yaralı annenin elinin öpülmesi zor bir görev diye. Bütün kamu görevlilerin bu zor görevi, en mahrem ketum şekilde vermeleri sonra da talimatlarını almaları lazım. Kaymakam ve vali haber vere bir postacı değildir. Oraya gidip acıyı paylaşmak sonra da emriniz nedir diye sormakla yükümlüdür. Bunu kabul etmek mümkün değil. soruşturmanın derhal açılması talimatını verdim. Burada gösterilen tutumun izahı mümkün değil. bu bakımdan gerekli her türlü idari işlem yapılacak. Bunu mazur görmemiz söz konusu değil. kaymakamlar ve valiler orada şehit ailelerimizin yüreklerini dindirmek için oradalar, canlı yayın yada kayda almak için değil.

  Vali, kaymakam, bakan kim olursa olsun ben de dahil. Herhangi bir şehit haberinin bu şekilde verilmesi konusunda her türlü soruya açık olmam lazım. Ama bu haber üzerinden sürekli bunun oradaki aileleri, tekrar tekrar bu acıları yaşatacak şekidle sürekli dolaşması da doğru değil. gerekli hukuki idari her türlü işlem yapılacak. Allah’tan rahmet diliyorum.

  Hassa kaymakamı için Başbakandan soruşturma talimatı

  Hassa kaymakamı için Başbakandan soruşturma talimatı
  .

  Etiketler: hassa , gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı