Gündem Haberleri

  Haşim Kılıç: YSK kararları kesindir

  Hürriyet Haber
  01.10.2003 - 21:27 | Son Güncelleme:

  Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç, 3 Kasım milletvekili genel seçimlerinin iptali istemiyle Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) yapılan başvuruları değerlendirirken, ''Ben olaya hukuk güvenliği açısından bakıyorum. YSK'nın daha önce verdiği kararlar kesindir'' dedi.

  TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yeni yasama yılı dolayısıyla verdiği kokteyle katılan Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Kılıç, gazetecilerin soruları üzerine, Yargıtay'ın 4 eski DEHAP yöneticisi hakkında verilen mahkumiyet kararını onamasının ardından 3 Kasım milletvekili seçimlerinin iptaline veya barajın yeniden hesaplanmasına yönelik yapılan başvuruları değerlendirdi.

  ''Ben olaya hukuk güvenliği açısından bakıyorum'' diyen Kılıç, şöyle konuştu:

  ''Bu konuda 3 Kasım milletvekili genel seçimlerinin ardından YSK'ya yapılan başvurular olmuştu ve biliyorsunuz bu başvurular reddedilmişti. YSK kararları kesindir. Bana göre çok ciddi anlamda hukuk güvenliği problemi var. Başka tertiplerle seçimlerin iptali gündeme gelebilir. Bunun sonu yok, bundan sonra da başka nedenlerle seçimlerin iptali istenebilir. Bu durum hukuk güvenliği açısından çok sakıncalı.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı