Gündem Haberleri

  Haşim Kılıç cesur bir insan

  Selçuk ŞENYÜZ/ANKARA
  05.01.2015 - 23:08 | Son Güncelleme:

  HÜKÜMET Sözcüsü Bülent Arınç, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a destek çıkarak, “Eleştirilerin ölçülü olması gerekir. Onun için söylenenler bana söylense kırılırım. Onu cesur bir insan olarak tanıyorum” dedi.

  Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  ASTSUBAYIN HİKAYESİNİ PAYLAŞMAYACAĞIM

  “Olayın hikayesini paylaşamayacağım. Ancak MİT daha önceki operasyonlarda olduğu gibi başarılı bir operasyona imza atmıştır. Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan ve ardından yurda getirilen Astsubay Kıdemli Üstçavuş Özgür Örs ile ilgili elbette bir soruşturma yapılacaktır. Kendisinin vereceği bilgiler dahilinde bu irtibat kesilme olayının ne şekilde olduğu, kimler tarafından olduğu, nasıl cereyan ettiği konularını hep beraber öğrenmiş olacağız zamanı geldiğinde.

  BUNLAR AK PARTİ’NİN YIPRATILMASINA YÖNELİK

  Dört eski bakan ile ilgili gazetelerde yazılan haberlerin çoğu doğru değildir. Cumhurbaşkanımızla ilgili bir senaryo gündemde tutulmaya çalışılıyor. Bu günlerde bir dezenformasyona önem veriliyor. Meclis komisyonu sonuçlanmıştır. Bu bir ara karardır. Olayın politik yönü olduğunu biliyoruz. AK Parti’nin yıpratılmasına yönelik olduğu düşünüyoruz. Burada bir gruplaşma var. Ancak AK Parti ile ilgili değildir. Gruplaşma CHP ve MHP’dedir. Biz yolsuzlukla mücadeleyi inancımız olarak biliyoruz. Bu iftiraların vatandaşın nezdinde sinek ısırığı kadar değeri yoktur.

  KILIÇ CESUR BİR İNSAN

  Anayasa Mahkemesi başkanını yıllardır tanırım. Mücadelesini bilirim. Onun için söylenenler bana söylense kırılırım. Onu cesur bir insan olarak tanıyorum. Bu tartışmaları Kılıç’a endekslememek gerekir. Başkana gösterilen tepkilerin ölçülü olmasını dilerim.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı