Gündem Haberleri

  Hasdal’a moral ziyareti

  Uğur ERGAN / ANKARA
  19.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve kuvvet komutanları dün Balyoz davasında tutuklanarak Hasdal Askeri Cezaevi’ne konulan 24’ü general ve amiral, 102 muvazzaf subaya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

  Orgeneral Koşaner ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel’in yaptığı ziyaret, askeri çevrelerde tutuklu subaylara moral ve dayanışma mesajı olarak değerlendirildi.

  Komutanlar Hasdal’a askeri helikopterle giderken kendilerine 1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu da eşlik etti. Ziyaret sırasında tutuklular ile komutanlar arasında duygulu anların da yaşandığı, subayların yapılan adaletsizlik ve hukuk dışılıktan şikâyetçi oldukları belirtildi.

  Orgeneral Koşaner, Balyoz’da tutuklama kararlarının çıkmasının ardından bir hafta önce Başbakan Erdoğan’la Dolmabahçe’deki görüşmesi öncesi tutuklu subayların eşleri ve yakınları ile Harbiye Orduevi’nde görüşmüştü. Tutuklu subayların eşleri ve yakınlarının bugün 14.00’te Anıtkabir’e çıkmaları bekleniyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı