Gündem Haberleri

  HAS parti için tarih verdi

  Mehmet Halis İŞ/MİDYAT (Mardin), (DHA)
  09.09.2012 - 15:24 | Son Güncelleme:

  Partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Has Parti'nin katılımı için tarih verdi.

  AK Parti'ye katılacak HAS Parti'nin kendisini feshetme tarihini açıklayan Başbakan Erdoğan, 22 Eylül tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde HAS Parti'nin kendini feshetmek suretiyle AK Parti'ye katılma toplantısı olacağını kaydetti.

  Bu arada Mardin'in Midyat İlçesi’nde Belediye Başkanı bağımsız Şeyhmus Nasıroğlu, Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen genişletilmiş il başkanları toplantısındaki törenle AK Parti’ye geçti. Nasıroğlu’na parti rozetini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan taktı.

  Doğru Yol Partisi (DYP) geleneğinden gelen ve ilk olarak DYP’den belediye başkanı seçilen, daha sonra da Demokrat Parti’ye geçen Midyat Belediye Başkanı Şeyhmus Nasıroğlu, bir süre önce bu partiden de istifa ederek, bağımsız olarak bu görevini yürüttü.

  Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tevfik Baysal, Başkan Nasıroğlu’nun bugün Ankara’da düzenlenen törenle AK Parti’ye resmi olarak geçtiğini söyledi. Baysal, tören sonrası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkan Nasıroğlu’na rozetini taktığını ifade etti.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı