Gündem Haberleri

  Harry'nin aşkı İstanbul'a geliyor

  Hürriyet Haber
  30.07.2007 - 13:41 | Son Güncelleme:

  J.K. Rowling'in çok satan çocuk kitabından uyarlanan “Harry Potter” serisinin yeni filmi “Zümrüdü Anka Yoldaşlığı”nın 3 oyuncusu, 7 Ağustos'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek Türkiye galasına katılacak.

  Filmin yapımcısı Warner Bros. Pictures'ın Türkiye temsilciliğinden  alınan bilgiye göre, Harry Potter serisinin beşincisi olan filmin  Türkiye galası, Kanyon Alışveriş Merkezi'nin Cinebonus sinemalarında  yapılacak.

  David Yates'in yönettiği filmde, Harry Potter'in ilk aşkı “Cho Chang”ı  oynayan Katie Leung ile yaramaz ikizler “Fred” ve “George Weasley”i  canlandıran Oliver ve James Phelps de galada hazır bulunacak.

  Galanın ardından tüm Türkiye'de 10 Ağustosta vizyona girecek olan  serinin son filminin konusu ise şöyle:“Harry, beşinci öğretim yılı için Hogwarts'a döndüğünde, büyücü  camiasının büyük çoğunluğunun, onun kötü Lord Voltemort'la karşılaştığı  gerçeğinin bir yalan olduğuna inandırıldıklarını görür ve onuru kırılır.  Daha da kötüsü, Sihir Bakanı Cornelius Fudge, yeni bir 'Karanlık  Sanatlara Karşı Savunma Öğretmeni' atamıştır; iki yüzlü Profesör Dolores  Umbridge. Ama Profesör Umbridge'in bakanlık onaylı 'savunma sihri'  dersleri, genç büyücüleri kendilerini tehdit eden karanlık güçlere karşı  hazırlıksız ve savunmasız bırakır. Bunun üzerine, arkadaşları Hermione  ve Ron'un teşvikiyle Harry dizginleri eline almaya ikna olur.”

  Filmin başrollerini Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Helena  Bonham Carter, Robbie Coltrane, Warwick Davis, Ralph Fiennes, Michael  Gambon, Brendan Gleeson, Richard Griffiths, Jason Isaacs, Gary Oldman,  Alan Rickman, Fiona Shaw, Maggie Smith, Imelda Staunton, David Thewlis,  Emma Thompson ve Julie Walters paylaşıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı