Gündem Haberleri

  “Harry Potter ve Melez Prens" 2008'de geliyor

  A.A
  09.08.2006 - 10:56 | Son Güncelleme:

  K Rowling'in kaleme aldığı Harry Potter serisinin altıncı halkası olan “Harry Potter ve Melez Prens-Harry Potter and the Half-Blood Prince”, 21 Kasım 2008 tarihinde seyirciyle buluşacak. <1+>Yeni

  J.Internetteki “eonline” sitesinin haberine göre, serinin beşinci halkası “Harry Potter ve Zümrüdü Anka Yoldaşlığı-Harry Potter and the Order of the Phoenix”in 13 Temmuz 2007'de vizyona gireceğini duyuran yapımcı şirket Warner Bros., Potter hayranlarına yeni müjdeyi de verdi. Buna göre, çalışmalarına başlanan “Harry Potter ve Melez Prens”, 2008 yılının Kasım ayında izleyici karşısına çıkacak.

  Filmin yönetmeni ve oyuncuları hakkında herhangi bir açıklama yapılmasa da Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron) ve Emma Watson'ın (Hermione) yine aynı rolleri üstlenmesi bekleniyor.

  Yapımın gösterim tarihi için özellikle “Şükran Günü” haftasının seçildiği, bu dönemde hasılatın daha yüksek olduğu kaydedildi.

  Film, Harry'nin Hogwarts Okulu'ndaki altıncı yılında geçiyor ve kahramanımız Harry, bir büyü kitabının esrarengiz sahibini bulmak için harekete geçiyor.

  EFSANEYE DEVAM

  J.K. Rowling'in tüm dünyada milyonlarca satan kitabından beyazperdeye uyarlanan serinin ilk filmi “Harry Potter ve Felsefe Taşı-Harry Potter and the Sorcerer's Stone”, 2001 yılında seyirciyle buluşmuştu. Seri, 2002'de “Harry Potter ve Sırlar Odası-Harry Potter and the Chamber of Secrets” ile devam etmişti. Her iki filmin yönetmenliğini de Chris Columbus üstlenmişti.

  Seriden 2004 yılında Alfonso Cuaron'un yönettiği “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı-Harry Potter and the Prisoner of Azkaban” 2004'te, Mike Newell'ın yönetmen koltuğuna oturduğu “Harry Potter ve Ateş Kadehi-Harry Potter and the Goblet of Fire” ise geçen yıl izleyiciyle buluşmuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı