Gündem Haberleri

  Harry Potter, Spielberg'i geçti

  Hürriyet Haber
  19.11.2001 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Harry Potter çılgınlığı şimde de sinemada... J.K. Rowling'in, sadece küçükleri değil büyükleri de 'büyülüyen' Harry Potter dizisinden uyarlanan Harry Potter: Felsefe Taşı adlı film, ABD'de gösterime girdiği ilk hafta sonu 93.5 milyon dolar hasılat elde etti. Böylece Harry Potter, Jurassic Park, Maymunlar Cehennemi gibi yapımların hasılatını geride bıraktı.

  Filmi en kısa zamanda izlemek isteyen pek çok ABD'linin sinema salonlarında sabahladığı Harry Potter, Maymunlar Gezegeni'nin (The Planet of the Apes) bu yılın ilk yarısında elde ettiği 68 milyon dolarlık rekoru geride bırakmış oldu.

  Bu sevimli küçük büyücünün maceraları, Steven Spielberg'ün dört yıldır kimsenin yetişemediği rekorunu da eline geçirdi. Jurassic Park, gösterime girdiğinde kısa sürede 72.1 milyon dolarlık hasılat elde etmişti. Sözün kısası Harry Potter, "Spielberg'e de fark attı."

  Sinemaseverlerin Evde Tek Başına filmlerinden tanıdığı Chris Columbus'un imzasını taşıyan filmde Harry Potter'ı Daniel Radcliffe canlandırıyor. Filmde, Rupert Grint, John Hurt, Alan Rickman, Julie Walters'ın da aralarıda bulunduğu kalabalık bir kadro rol alıyor.

  Harry Potter: Felsefe Taşı,önümüzdeki yılın ilk aylarında Türkiye'de de gösterime girecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı