Gündem Haberleri

  ‘Harput köfte’ ile diyet sınavında zorlandı

  Nuray BABACAN / ANKARA
  16.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün geçen hafta Tunceli ve Elazığ’a yaptığı ziyaretlerde ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

  Tunceli programını tamamladıktan sonra Elazığ’a giden ve geceyi burada geçiren Gül’e ‘Kürsü Başı’ sürprizi yapıldı. Elazığ’a özgü bir çeşit sıra gecesi olan ‘Kürsü Başı’ eğlencesinde Gül için sazlı-sözlü bir program hazırlandı. Yerel sanatçıların yanı sıra ünlü türkücü Bülent Serttaş’ın seslendirdiği parçalara da eşlik eden Gül, ‘Bu program çok iyi oldu’ dedi.

  Diyetisyen kontrolü

  Elazığ’a özgü müthiş yemekler Gül ile kilosunu kontrol altında tutmak isteyen diyetisyeni arasında tam bir ‘köşe kapmaca’ oyununa neden oldu. Akşam yemeğinde Gül’e, Elazığ’a özgü yufka, yoğurt ve tereyağından yapılan ‘sırın’, ayranlı çorba, su böreği, içli köfte, analı-kızlı çorba ve Harput köftesi ikram edildi. Ancak, diyetisyenler bu yemeklerden bazılarının masaya gelmesine bile izin vermedi. Gül’e gelen tabaklar sadece tadımlık porsiyonlardan oluştu.

  Doktorunu atlattı

  Diyetisyenlerin yasağını ise Cumhurbaşkanı Gül ertesi gün Harput’a yaptığı gezi sırasında deldi. İşadamı Şefik Gül tarafından yaptırılan özel Harput evini gezerken, ikramları gören Gül daha fazla dayanamadı. Önce etrafına baktı, diyetisyenin orada olup olmadığını araştırdı. Mekanın dar olması nedeniyle diyetisyen Gül’ün bulunduğu odaya girememişti. Bunu fark eden Cumhurbaşkanı yanındakilere dönerek, “Bizimki burada yok. Rahat rahat yiyebilirim” dedi ve tulum peyniri, yufka ekmek ve üzümden oluşan menü ile karnını doyurdu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı