Gündem Haberleri

  Harmandalı çöplüğünde yangın çıktı

  Hürriyet Haber
  16.01.2011 - 11:16 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Çiğli İlçesi’nde kent çöplerinin boşaltıldığı Büyükşehir Belediyesi Düzenli Katı Atık Toplama Alanı’nda yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangına 4 itfaiye aracı ile belediyeye ait iş makineleri müdahale ederek söndürdü.

  Harmandalı Mahallesi yakınında bulunan, İzmir’in 18 yıldır çöp depolama alanı olarak kullandığı Büyükşehir Belediyesi Düzenli Katı Atık Toplama Alanı’nda dün saat 23.30 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen alevler geniş alanda etkili olurken, yer yer küçük patlamalar oldu. Çöp alanında çalışan görevlilerin durumu bildirmesi üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri ve çöplükte bulunan dozer ile kepçeler yangına müdahale etti.

  İtfaiye ekiplerinin su ve köpüklerle müdahale ettiği yangının daha da büyümemesi için, iş makineleri yanan bölgenin çevresine toprak yığarak çevreledi. Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından yangın kontrol altına alınırken, soğutma çalışmalarıyla birlikte iş makineleri yanan bölgelerin üzerlerini toprakla kapattı. Yangında herhangi bir can ve mal kaybı olmadı.

  Yangının, ısınmak için yakılan ateşten veya söndürülmeden atılan bir sigaradan çıkmış olabileceği, soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

  İzmir’in katı atık depolama alanı olarak kullanılan Harmandalı çöplüğünün kapasitesinin dolması nedeniyle kapatılıp, yeni çöp depolama alanı yapılması konusunda çalışmalar sürüyor. Yeni çöp depolama alanının Torbalı İlçesi’ne yapılması düşünülüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı