Gündem Haberleri

  Harika kızdan ikinci resital

  Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL
  01.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Keman eğitimine 8 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda özel yetenekli öğrenci olarak başlayan ve bugün 26 yaşındaki Burcu Göker, yaşadığı Kanada’dan Koç ve Kadir Has üniversitelerinin davetlisi olarak konser için İstanbul’a geldi.

  Burcu Göker, partneri piyanist Eric Jenkins’le Koç Üniversitesi’nde dün bir resital verdi, Kadir Has Üniversitesi’nde de 6 Mayıs Salı günü ikinci resitallerini sunacaklar.

  Her ikisi de iktisatçı olan Oya-Mazlum Göker’in ikinci kızları olarak 8 Mart 1982’de İstanbul’da doğan Burcu Göker, 5 yaşında ilkokula, keman eğitimine 8 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başladı. 2003’de Lawrance Üniversitesi’nden tam burs aldı. 2004’te Uluslar arası Concord Koncerto yarışmasında birinci oldu.

  2004 ve 2005’te keman dalında "Elisabeth Miller" odülünü aldı. Haziran 2007’de Lawrance Üniversitesi’nden "Manga cum Laude" derecesi ile mezun oldu. Eylül 2007’den itibaren Kanada Calgary Üniversitesi’nin araştırma bursu ile araştırma görevlisi olarak lisansüstü eğitimine devam ediyor. Aynı zamanda üniversitenin yaylı çalgılar dörtlüsünde ikinci kemancı, senfoni orkestrasının baş kemancısı olarak yer alıyor. Burcu Göker’in 100’e yakın bestesi var.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı