GeriGündem Hareket ve renklerin izinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hareket ve renklerin izinde

Şakir Eczacıbaşı'nın 'Renk Yolculukları' adını verdiği fotoğraf sergisi Pamukbank Fotoğraf Galerisi'nde önceki gün açıldı. 17 Nisan tarihine kadar açık kalacak sergide Eczacıbaşı'nın 22 adet yapıtı yeralıyor.

Zamanın akışına tanıklık eden gözüyle, sanatseverlere hayal kapılarını ardına dek açan Şakir Eczacıbaşı'nın ‘‘Her biri bir anlatı, bir serüven tadı taşıyan sisli, büyülü ve buğulu’’ fotoğrafları, Pamukbank Fotoğraf Galerisi'nde sergilenmeye başladı. Durağanlığın dışına çıkan hareketliliğiyle, sokaktaki insanın yansımalarını öne çıkaran ‘‘Renk Yolculukları’’ adlı serginin, 17 Nisan'a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacağı belirtildi.

1996 yılında iş yaşamından ayrılan ve İstanbul'da uluslararası beş sanat festivali düzenleyen İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Eczacıbaşı, fotoğraf serüvenini şöyle dile getiriyor: ‘‘İnsanlarda bazı sanatsal birikimler oluyor ve onu şu ya da bu biçimde bir araçla ortaya çıkarıyor. Benimki de fotoğrafla oldu. Fotoğrafa 1967'de başladım. Bir bakıma fotoğraf için çalışıyor gibiyim. İnsan zamanla öyle bir göz, öyle bir algılama ediniyor ki, her baktığı yerde bir fotoğraf görmeye başlıyor. Sonunda sizin çektiğiniz fotoğraf aslında sadece çalışmanın değil, gördüklerinizin, üst üste gelen olayların, duyguların düşüncelerin fotoğrafı oluyor.’’
Yorumları Göster
Yorumları Gizle