GeriGündem Harbiye’de ‘Babamı Bekliyorum’ eylemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Harbiye’de ‘Babamı Bekliyorum’ eylemi

Harbiye’de ‘Babamı Bekliyorum’ eylemi
refid:15080157 ilişkili resim dosyası

Balyoz soruşturması kapsamında tutukluyken önceki gün tahliye edilen eski 1’inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan’ın organize ettiği “Babamı Bekliyorum” etkinliğine katılan Ergenekon sanıklarının çocukları, babalarına duydukları özlemi anlattılar.

Harbiye’deki Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen etkinliğe katılan, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in oğlu Can Perinçek (17) “2’nci kez babamsız bir Babalar Günü’nü geçiriyorum. Babamla gurur duyuyorum. Türkiye’nin tam bağımsızlığı için mücadele verdikleri için şu an hapisteler. Tertipçiler bu tertibin altında kalacaklar” diye konuştu. Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra sağlık problemleri nedeniyle tahliye edilen ve kısa süre sonra ölen Kuddusi Okkır’ın eşi Sabriye Okkır, “Biz babamızı devlete emanet ettik. Onlar hıyanet ettiler” yorumunu yaptı. Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgül Doğan da “Adalet Bakanlığı’ndan Babalar Günü’nde sanıkların çocuklarıyla görüşmelerine izin vermesini isterdik. Haddimiz olmadan bu konuda ders vermeye çalışıyoruz” dedi. Etkinliğin ardından kırmızı-beyaz balonlar 10’uncu Yıl Marşı eşliğinde gökyüzüne bırakıldı.

Askeri darbelere karşıyız

Albay Dursun Çiçek’in avukat kızı İrem Çiçek, “Düzenlenen komplo en kısa zamanda ortaya çıkacaktır. Biz asker çocuğu olarak askeri darbelere ve askerlerin siyasete karışmasına karşıyız. Biz babamızdan böyle gördük” dedi.

Ülkenin aydınlık geleceğiyiz

ERGENEKON Davası’nın tutuklu sanıklarından emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün avukat kızı Zeynep Küçük de “Bu tertibi kuranların çocukları bizim çektiklerimizi çekmesinler. Biz Türkiye’nin aydınlık geleceğiyiz” dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle