Gündem Haberleri

  Haraç olayını polise anlattılar

  Hürriyet Haber
  05.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Polis, günler süren bir çaba sonucu Trabzonsporlu milli futbolcular Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz’i "her şeyi anlatmaya" ikna etti. İfadenin hemen ardından, saldırgan Hakan Süleyman’ın şoförlüğünü yapan Erdem Kılıç, Bursa’da yakalandı. Polis, o gece Hakan Süleyman’la birlikte olduğunu belirlediği Akbayrak soyadlı kişiyi de arıyor.

  Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz'in savcılıkta verdikleri ifade olayın çözümüne hiç katkı sağlamayınca devreye polis girdi. Trabzon Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek ve Ankara’dan giden özel ekibin sorumluları futbolcularla gizli bir görüşme yaptı. Zorla ikna edilen iki futbolcu "her şeyi anlatacağız" dediler.

  İFADE VERDİLER

  Trabzonspor tesislerinde ifade veren iki futbolcu, kendilerine fotoğrafları gösterilen Hakan Süleyman, Süleyman’ın eniştesinin kardeşi olan Erdem Kılıç ve bu kişilerden kendilerine haber getiren Akbayrak soyadlı kişiyi tanıdılar. Hakan Süleyman ile şoförlüğünü yapan Erdem Kılıç’la daha önce gizli bir buluşma yaptıklarını belirten iki futbolcu, "Bizden para istiyordu. İstediği para da öyle az bir rakam değildi" dediler. Futbolcular, Süleyman ve şoförü tarafından tehdit edildiklerini belirttiler, otomobillerinin de yine bu kişiler tarafından kurşunlanmış olabileceğini öne sürdüler. Futbolcuların "bizi tehdit edenler" dediği Erdem Kılıç’ın, son kurşunlama olayının hemen ardından Hakan Süleyman’la birlikte Trabzon’dan ayrıldığı ortaya çıktı. Polis, Kılıç'ı Bursa’da bir akrabasının evinde yakaladı.

  PARA İSTEYENLER BUNLAR

  Hakan Süleyman’ın önce Gökdeniz Karadeniz’den haraç istediğini ifadesinde belirten Fatih Tekke, Gökdeniz’i bunların elinden kurtarmak için devreye girdiğini söyledi. Bu kez, aynı kişilerin kendisinden de haraç istediğini anlatan Fatih Tekke, şunları söyledi: "İstedikleri yere gittim. Konuşma sırasında bir ara ne kadar kararlı olduklarını göstermek için ayağımın dibine kurşun sıktılar. Olayı resmi makamlara yansıtmayın dediler, o yüzden kimseye haber vermedik. Haraç istekleri bitmek bilmiyordu. Sonunda, otomobillerimizi kurşunladılar. Bana fotoğrafını gösterdiğiniz kişileri, daha önce bizden haraç istenmesi sırasında tanımıştık. Bu saldırının da aynı kişiler tarafından yapıldığını tahmin ediyorum."

  Gökdeniz Karadeniz de, fotoğrafı gösterilen kişileri tanıdı, aynı kişilerin kendisinden de para istediğini belirti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı