Gündem Haberleri

  Hap atıp, eve intikam için girmiş

  Ali AKSOYER/İSTANBUL
  25.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balkonuna kalas dayayıp evine girdiği Necmettin U.’yu öldürüp eşine saldırmaktan yakalanan sabıkalı hırsız, cinayeti intikam için işlediğini iddia etti.

  ÜMRANİYE’de hırsız vahşetinin faili sabıkalı Suat Ç. ile ilgili sorgulama sürüyor. Cinayet Büro Amirliği’nde suçunu itiraf eden ve sürekli pişman olduğunu söyleyen hırsızlıktan sabıkalı Suat Ç., "Necmettin U.’yu mahallede daha önceden görüyordum. Olaydan iki gün önce mahallede arkadaşlarımla otururken yanımıza gelip ’Böyle serseri serseri oturmayın’ deyince aramızda kavga çıktı. Arkadaşlarım kaçtı, beni yakalayıp herkesin gözü önünde dövdü. Bir gün sonra onu takip ederek evini öğrendim. O gece binaya girmeye çalıştım. Ancak kapı kilitliydi. Bunun üzerinde yakındaki bir inşaattan bir kalas bularak balkona dayadım. Eve girdiğimde gürültüye uyanan Necmettin U.’yu eşine bağlattım. O kargaşa sırasında beni tanımadığını fark edince olaya hırsızlık süsü vermek için odaları dolaşmaya başladım. Bu arada eşinin kolyesi ile çocuğunun bilekliğini aldım. Ancak bu sırada ellerini çözmüş. Bir anda üzerime atladı" diye ifade verdi. Ev sahibinin üzerine geldiğini görünce silahını çektiğini belirten Suat Ç., şunları da anlattı: "Onunda elinde silahı vardı. Boğuşmaya başladık. Bir anda silah sesi duyuldu. Üzerime doğru yığılınca vurulduğunu anladım. Onun silahını da alarak oradan kaçtım. Olay sırasında haplı olduğum için hangi silahtan çıkan kurşunla öldü bilmiyorum. Sadece onu korkutmak istemiştim. Öldürmeyi planlamamıştım."

  Yas evinde buruk sevinç

  Dört gündür yas tutulan Necmettin U.’nun evinde katil zanlısının yakalanmasının sevinci yaşandı. Necmetin U.’nun annesi, "Oğlumun katili bulundu, kanı yerde kalmayacak. Bayram günü gibi sevinçliyiz. Artık gelinimin adını kötülemesinler" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı