GeriGündem Hanımağa’nın fuhuş çetesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hanımağa’nın fuhuş çetesi

Hanımağa’nın fuhuş çetesi
refid:18131232 ilişkili resim dosyası

Diyarbakır’da genç kızları fuhuşa zorlayan çeteye yönelik operasyonda gözaltına alınan elebaşı ‘Hanımağa Sarı Hülya’ lakaplı Mecbure İpekişleyen ile 2 kişi tutuklandı.

DİYARBAKIR’da, ‘Hanımağa Sarı Hülya’ lakabıyla tanınan Mecbure İpekişleyen (57), Çiğdem Arapoğlu (30) ve üniversite öğrencisi İbrahim Türk’ün (30) genç kızları zorla fuhuşa sürükleyip para karşılığı erkeklere sattıkları belirlendi.

Daha önce poliste aynı suçtan çok sayıda kayıtları bulunan şüphelilerin genç kızlara saati 800 TL karşılığında fuhuş yaptırdığı belirtildi.

Polisten otellere baskın

Polis, aralarında otellerin de bulunduğu 5 ayrı adrese eşzamanlı operasyon düzenleyerek, 6’sı işadamı 12 kişiyi gözaltına aldı. Polis, işadamlarını ifadesini aldıktan sonra savcılık talimatıyla serbest bıraktı. Gözaltında bulunan İbrahim Türk geçen pazar günü üniversite sınavına gireceğini belirterek yardım isteyince polis gözetiminde sınava girdi. 6 kişi, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, örgüt adına eylem yapmak, eylemler kapsamında fuhuş için yer temini sağlamak, zorla fuhuş yaptırmak’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Mecbure İpekişleyen, Çiğdem Arapoğlu ile İbrahim Türk tutuklanırken, fuhuşa zorlandığı belirtilen 3 kadın serbest bırakıldı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle