Gündem Haberleri

  Hanımağa basıldı

  İlker KILIÇASLAN/DHA
  25.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İflas eden işadamının otomobilini gasp etmekle suçlanan Hanımağa lakaplı Aysel Demir ile adamları evlerinde yakalandı. Otomobil sahibine teslim edilirken, şüpheliler delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

  MANİSA’da kriz nedeniyle batan Vera-Tur’un ortaklarından Yasin Yalçın, geçen 20 Ağustos’ta, otomobilinin, İzmir Çiğli’de ‘Hanımağa’ lakabıyla bilinen Aysel Demir ve adamları tarafından gasp edildiği şikâyetiyle polise başvurdu.

  Seni paket yaparım

  Yasin Yalçın, eski çalışanı Ali Yeşil’in 30 bin TL’lik alacağı nedeniyle Manisa’ya gelen Aysel Demir’in kendisine, “Bu borcu ödemezsen kan çıkar. Cezaevine giren çocuklar olur, ben de seni paket yaparım. Ben mafyayım. Bu parayı senden ölü ya da diri tahsil ederim. Bizden 5 kişi cezaevine girer, geri kalan beş kişi yarım kalan işi tamamlar” dediğini, sonrasında, “Aracımı 22 Ağustos’a kadar emanet olarak Ali Yeşil’e veriyorum” yazılı bir kâğıt imzalattığını söyledi. Harekete geçen polis, Yalçın’ın otomobilini İzmir’de buldu. Aysel Demir, oğlu Erdal Demir, şoförü Osman Nuri Altuğ ile işadamı Yalçın’ın eski çalışanı ve alacaklısı Ali Yeşil gözaltına alındı. Aysel Demir’in evinde otomobile ait ruhsat ve anahtar ele geçirildi. Otomobil Yalçın’a teslim edildi. Aysel Demir, oğlu, şoförü ile azmettirdiği öne sürülen Ali Yeşil hâkim karşısına çıktı. Dört şüpheli, delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı