Gündem Haberleri

  'Hangi tarlada yetişiyor bu müdürler'

  Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)
  09.12.2009 - 11:56 | Son Güncelleme:

  SİNEMA sanatçısı Müjde Ar, Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan'a bir televizyon programında hakaret ettiği iddiasıyla Eskişehir'de 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak. Ar'ın ilk duruşması 31 Aralık 2009 tarihinde yapılacak.

  Müjde Ar, geçen mayıs ayında bir televizyon kanalında Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan'ın okul çantaları ile ilgili açıklamalarını bir televizyon kanalında yayınlanan programda eleştirdi. Ceylan’ın okul çantalarında Barbie bebek ve bazı resimler için “Neredeyse müstehcenliğe yakın resimler, çocukları hayal dünyasında gezdiriyor, gerçeklerden koparıyor” sözlerini hatırlatan Müjde Ar'ın televizyonda “Bu sübyancılıktır. Hangi tarlada yetişiyor bu milli eğitim müdürleri” dediği öne sürüldü.

  Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Caylan, Müjde Ar'ın kendisine hakarette bulunduğu gerekçesiyle cumhuriyet savcılığına başvurdu. Savcılık Ar hakkında ‘Kamu görevlisine hakarette bulunmak' suçundan dava açılmasına karar verdi. Ar’ın 31 Aralık'ta Eskişehir 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlanacağı açıklandı.

  Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, okul çantalarında hayal ürünü yabancı çizgi film karakterleri yerine Nasreddin Hoca ile Keloğlan gibi milli kahramanların resimlerinin yer almasını istemişti. Aynı zamanda Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Ceylan bir süre önce üzerlerinde Eskişehirspor formaları bulunan Nasreddin Hoca ve Keloğlan’lı bin adet okul çantasını Eskişehir’de öğrencilere ücretsiz dağıtmıştı.

  TAZMİNAT DAVASI DA AÇACAK

  Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, okul çantalarındaki Barbie bebek resimlerini müstehcen bulmadığını, bu konuda 18 Mayıs 2009 tarihinde bazı gazetelerde çıkan haberlerde söylediklerinin yazılmadığını öne sürdü. Ceylan, okul çantalarında yabancı çizgi film kahramanlarının yerine milli kahramanların resimlerinin olması gerektiğini belirterek, Müjde Ar'ın televizyon kanalında kendisi için söyledikleri sözler üzerine ceza davası açtığını söyledi. Ceylan, “Müjde Ar hakkında manevi tazminat davası da açacağım. Tazminat kazanırsam üzerlerinde Nesreddin Hoca ve Keloğlan resimlerinin bulunduğu 5 bin okul çantası yaptırıp bunları öğrencilere ücretsiz olarak dağıtacağım” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı