Gündem Haberleri

  HANDE'DEN TEHDİT GİBİ AÇIKLAMA

  Hürriyet Haber
  26.05.2011 - 09:20 | Son Güncelleme:

  Cihan Ünal'ın suçlamalarına ilginç cevap.....

  BU SAHNELER ÇOK TARTIŞILMIŞTI - FOTO GALERİ

  Cihan Ünal’la Hande Ataizi’nin başrollerini paylaştığı ve Ataizi’nin cesur sahneleriyle manşete taşınan “Özel Hayatlar” oyunu, yine gündemde. Cihan Ünal, geçtiğimiz hafta Kıbrıs’ta kanserli hastalar yararına sergilenecek gösterime, Hande Ataizi’nin nedensiz çıkmadığını söyledi. Kıbrıs’taki gösterimi iptal etmek zorunda kalan Ünal, Ataizi hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı.

  Bir hafta önce belliydi

  Cihan Ünal şunları söyledi: “İki hafta önce Ankara’daki oyun sırasında çok yorulduğunu söylüyordu ve çok gergindi. Tüm ekibe asabi davrandı. Orada sinyali verdi aslında. Ama biz dargın olsak da çıkar oyunumuzu oynarız. Kıbrıs oyunu öncesinde kendisini aradık, ‘sorun var mı’ diye. ‘Hayır yok geliyorum’ dedi. Tüm hazırlıklar tamamlandı, uçak biletleri alındı. Cuma günü oyun vardı perşembe gelmeyeceğini söylemiş. Kendisini aradım telefonlarımı açmadı. Mesaj attım, cevap vermedi. Ama kendisi aynı tarihte Kıbrıs’a giderek eğlenmiş. Kıbrıs’a gidip kendilerinden bizzat özür diledim. Bunca yıllık sanat yaşamımda ilk defa böyle bir şey yaşadım. Kıbrıs’takilere nispet yapar gibi orada eğlenmeye gitmesi onları daha da üzmüş.”

  Ankara’da ne oldu

  Cihan Ünal, Ankara’da yaşananlarla ilgili soruya şu yanıtı verdi: “Ankara’da yaşadıklarımızı anlatmak istemem. Anlatılmaması gereken şeyler. Herhalde hem tiyatro hem de TV programını idare etmesi sinirleri bozdu sanırım. ‘Dest-i İzdivaç’ta, yani paravanlı programıyla ve tiyatro sinirlerini yıpratmış olabilir. Yazın turne de olacak sonuçta. TV’deki para, tiyatroda yok sonuçta. Herkes layık olduğu yerde yaşar. Kimi paravanı açıp kapatır, kimi de sahnede devam eder.”

  Bu suçlamaların ardından Hande Ataizi ,yaptığı açıklama üstü kapalı bir şekilde Cihan Ünal'ı tehdit etti.

  BANA GÖNDERDİĞİN MESAJLARI AÇIKLAMAK İSTEMEZSİN

  İşte o açıklama:

   Herkesin malumu olduğu üzere tiyatro oyunlarının sahnelenme süresi ve sayısı bellidir, çok daha önceden kesinleştirilir. Sonsuz saygı duyduğum Gencay Hanım'ın projesi olduğu için formal eğitimini aldığım tiyatroya gönülbağımdan, saygın bir eserin parçası olabilmek adına bu oyunda oynadım ve görevimi tamamladım.
   
  Sayın Cihan Ünal'ın kanser hastaları için yapılacak bir gösteriden kaçmışım intibaını yaratacak sözlerini en hafifinden yadırgatıcı buldum. Karşılıklı mutabakat ve kendisinin son derece iyi bildiği nedenlerle nihayetlendirilen bir oyunun ardından beni zor durumda bırakma niyetiyle verdiği demecin ne tiyatro sanatına, ne Gencay Hanım'ın emeklerine, ne de oyunumuzun başarısına yakışmadığını belirtmek zorundayım.
   
  Cihan Bey'in oyunun bitmesinin ardından telefonuma yollamış olduğu mesajı ve gönderilme nedenlerini kamuoyuyla paylaşmamamızı tercih edeceğine de eminim. Vermek zorunda olduğum bu basın demeciyle yetiniyorum.
   
  Saygılarımla,Hande Ataizi

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı