Gündem Haberleri

  Hamile kadını hastaneye yetiştiren Başkan'ın davası

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'nin Baklan İlçesi'ne bağlı Dağal Beldesi'nde geçen mayıs ayında hamile bir kadını makam aracıyla hastaneye yetiştirdiği için hakkında bir yıla kadar hapis cezası istenen Belediye Başkanı Kemal Erdoğan'ın yargılanmasına başlandı.

  Duruşmaya, ‘makam aracını maksat dışı kullanmakla’ suçlanan Başkan Erdoğan'ın yanı sıra şikáyette bulunan Baklan Devlet Hastanesi Doktoru İbrahim Akkan, Başkan Erdoğan'ın hastaneye yetiştirerek hayatını kurtardığı Fatma Çavdar'ın eşi Necdet Çavdar ve hemşire Seher Türker de katıldı.

  Erdoğan, salı günü olağanüstü toplanan Dağal Belediye Meclisi'nin, ‘belediye araçlarının istenildiğinde vatandaşın hizmetine ücret karşılığı tahsis edilebileceği’ kararını mahkemeye sunduktan sonra ifadesini verdi.

  Erdoğan savunmasını kendi yapacağını belirtip avukat talep etmedi. Erdoğan, duruşma sonunda, ‘‘İnsaniyet adına bir can kurtardığım için yargılanıyorum. Ceza vereceklerse razıyım, ama kapıma gelen bir hastayı geriye göndermem’’ dedi.

  Duruşma öncesi, şikáyette bulunan Dr. İbrahim Akkan'a selam veren, ancak karşılık alamayan Erdoğan, ‘‘Kendisine böyle bir hastayı kendi haline bırakıp bırakmayacağını sormak isterdim’’ dedi.

  UTANIYORUM Duruşmada tanık olarak dinlenen Fatma Çavdar'ın eşi Necdet Çavdar, ‘‘Ben böyle bir dava için mahkemeye çağrıldığım için utanıyorum’’ diye konuştu.

  Davacı Dr. İbrahim Akkan da ifade verdi. Denizli Tabip Odası tarafından yerel bir gazeteye verilen ve kendisini haklı bulan ilanı incelenmek üzere mahkemeye sunan Dr. Akkan. ‘‘Doğumlar acil vaka sınıfına girmez. Bu nedenle ambulansın tahsis edilmesine izin vermedim’’ dedi. Duruşma 25 Ekim’e erteledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı