Gündem Haberleri

  Hamburg'u kana bulayan bir Türk

  Hürriyet Haber
  09.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya'da sosyete diskoteğine el bombası atan ve 10 kişinin yaralanmasına neden olan kişinin 28 yaşındaki Türk genci Cüneyt Doğaç olduğu ortaya çıktı.

  Hamburg polis kaynaklarının verdiği bilgiye göre diskoya bombalı saldırıya neden olan olaylar zinciri şöyle gelişti: Türk genci Cüneyt Doğaç'ın dört Türk arkadaşı Hamburg'ta sosyetenin uğrak yeri olan ‘J’s' isimli diskoya olaydan bir hafta önce gittiler. Burada bir kız meselesi yüzünden bodyguardlar ile Türkler arasında kavga çıktı. Olayda dayak yiyen Türkler, intikam amacıyla Cüneyt Doğaç'ı diskoya yolladılar.

  El bombası patlattı

  29 Nisan gecesi Türk genci, üzerinde sakladığı Yugoslav yapımı M 75 tipi parça etkili el bombasıyla diskoya girdi. Doğaç, el bombasının pimini çekerek hızla diskonun başka bir bölümüne kaçtı. Patlamada 10 kişi yaralandı. Görgü tanıklarına ve delillere dayanan polis, birkaç gün içinde şüpheliyi saptadı. Cüneyt'in fahişelik yapan sevgilisi Suzann T.'nin (33) evinde saklandığını belirleyen polis, pusuya yattı. Geçtiğimiz cumartesi akşamı, sigara almak için evden çıkan Cüneyt Doğaç, özel tim tarafından yakalandı.

  Çete kavgası

  Polise göre bombalama olayı, Türklerin kontrol ettiği uyuşturucu mafyasıyla diskodaki korumaların mensup olduğu ‘Hells Angel’ rock grubu arasındaki hesaplaşmanın son halkası. Polis, Türklerin uyuşturucu pazarını ele geçirmek için böyle bir olaya giriştiklerini iddia ediyor. Hamburg Cinayet Masası Şefi

  ‘Sanık ifade vermemekte diretiyor.

  Fakat biz suçluyu bulduğumuzdan eminiz’ dedi. Savcılık Türk genci hakkında tutuklama kararı çıkardı.

  Sigara almaya giderken yakalandı

  28 yaşındaki Cüneyt Doğaç, saklandığı sevgilisinin evinden sigara almak için çıkarken yakalandı. Doğaç, ne olduğunu anlayamadan, evin etrafında pusuya yatan polisler tarafından götürüldü.

  29 Nisan'da pek çok ünlü sanatçının gittiği J's adlı diskoteğe yapılan saldırıda 10 kişi yaralanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı