GeriGündem Hamas kınadı El Fetih memnun
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamas kınadı El Fetih memnun

Hamas kınadı El Fetih memnun
refid:17690987 ilişkili resim dosyası

El Kaide lideri Usame bin Ladin’in öldürülmesi Müslüman dünyasında genel olarak olumlu ancak ihtiyatla karşılandı.

Tek kınama Hamas’tan geldi. Filistin’de El Fetih ile anlaşma yapmaya hazırlanan Batı’ya yakın El Fetih Yönetimi ise Bin Ladin’in öldürülmesinden memnun olduğunu açıkladı.
- Müslüman Kardeşler yönetim kurulu üyesi İssam El Eriyan: Bin Ladin’in ölümüyle, dünyadaki şiddetin gerekçelerinden biri ortadan kalktı. Obama’nın Afganistan ve Irak’tan çekilmesi, Amerikalı ve Batılı güçlerin uzun süredir Müslüman ülkelerine zarar veren işgaline son vermesinin zamanı geldi.
- Hamas hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye: Eğer bu haberler doğruysa, Amerikan siyasetinin Arapların ve Müslümanların kanını dökmek üzerine kurulu olduğunu gösteriyor. Herhangi bir Müslüman’a veya mücahide suikast
düzenlenmesini şiddetle kınıyorum. Bin Ladin’e Allah’tan rahmet diliyorum.
- İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu: Usame bin Ladin ve kendisine bağlı olan grup, bir çok masum insanın ölmesine sebep olmuştur. Terör aktivitelerini telin ettik, kınadık. İslamiyet hiçbir zaman bu gibi cinayetlere cevaz vermediği gibi, bunları reddeden bir değerlerin olduğunu söylüyoruz. Buna bağlı olarak şunu belirttik. Terörizmle mücadele, teröristi öldürmekle bitmez. Terörizmle mücadele, terörizmin sebeplerini, terörizme sebebiyet veren faktörlerin ortadan kaldırılması, bunlar arasında da siyasi haksızlıkların giderilmesidir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle